KK Partizan Mozzart Bet

Četvrtak, 09.02.2023 (20:30)

22.01.2023 · 20:18

Crno-beli savladali SC Derby pred evroligaški derbi

U 16. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet u Podgorici trijumfovao protiv domaćeg tima sa 81:100 (23:22, 17:29, 22:22, 19:27)

Partizan Mozzart Bet je večeras u Podgorici stigao do važne pobede u regionalnom šampionatu. Crno-beli su u 16. kolu AdmiralBet ABA lige savladali SC Derby sa 81:100 i tako zabeležili 14. trijumf u ovom takmičenju.

U prvoj deonici, domaći tim je nakon početnog vođstva Partizana Mozzart Bet uspeo da uhvati priključak i čar reši prvu deonicu u svoju korist. Ipak, od druge četvrtine su crno-beli preuzeli potpunu kontrolu nad dešavanjima na terenu, pa su posle 20 minuta igre imali 11 poena prednosti.

U drugom poluvremenu je domaći tim pokušavao da uhvati priključak, ali osim povremenog prilaska na jednocifreni minus, crno-beli im nisu dozvolili da konačan ishod utakmice dovedu u pitanje. Trojkama Nanelija i Anđušića, Parni valjak je polovinom poslednjeg perioda stekao +15, što je potvrdilo veoma važnu pobedu uoči evroligaškog derbija koji je na programu 27. januara.

Nakon utakmice, trener crno-belih Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

“Želim da iskoristim priliku da se zahvalim ljudima iz Studentskog centra što su dozvolili navijačima Partizana da dođu večeras u velikom broju i da budu na ovoj utakmici. Naravno želim da navijačima Partizana zahvalim na izuzetnoj atmosferi i uvek nam je drago kada imamo naše navijače bilo gde da igramo. Imamo ih u ABA ligi gde god da smo otišli da igramo, a takođe i u Evroligi. To je nešto fantastično što nam se dešava ove godine. Uz ekipu su uvek i zaista im se zahvaljujem na tome. Što se tiče utakmice, želim da počnem od toga da ekipa Studentskog centra igra veoma dobru košarku i da se vidi pečat mog kolege. Zaslužuju sve pohvale, igrali su četiri utakmice protiv nas. Zahvaljujem se mojim igračima zato što su igrali ozbiljno od prvog do poslednjeg minuta. Bilo je tu i padova u toku utakmice, ali mislim da smo takođe odigrali dobru utakmicu pre svega napadački", istakao je Obradović.