KK Partizan Mozzart Bet

Četvrtak, 09.02.2023 (20:30)

08.01.2023 · 20:51

Još jedan pobeda crno-belih protiv Cibone

U 14. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet je savladao zagrebačku Cibonu sa 93:68 (17:19, 32:19, 25:19, 19:11)

Parni valjak je još jednom trijumforao u regionalnom klasiku! Pred više od 7.000 navijača u Štart areni, Partizan Mozzart Bet je savladao Cibonu sa 93:68. Osim u prvoj četvrtini kada je tim iz Zagreba imao blagu rezultatsku prednost, crno-beli su dominirali na obe strane terena. Alen Smailagić, Tristan Vukčević i Danilo Anđušić su izneli veliki deo tereta u napadu, gde Parni valjak postigao 93 poena, uz čak 17 pogođenih trojki.

Nakon što su crno-beli rešili drugu četvrtinu u svoju korist sa 32:19, gosti iz Zagreba u drugih 20 minuta susreta nisu imali odgovor. Prednost je rasla iz minuta u minut do maksimalnih +27, da bi meč bio okončan sa 25 poena prednosti u korist Partizana Mozzart Bet.

Nakon utakmice, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Probali smo da igramo ozbiljno protiv protivnika kog izuzetno poštujemo i naravno ono što je u ovoj sedmici u kojoj je dupli program bitno i posle svih ovih utakmica bilo je da probamo da držimo tim svežim, da igrači koji podnose najveći teret da igraju manje minuta i uspeli smo u tome i to je najvažniji deo u ovoj utakmici. Još jedna pobeda, čestitke igračima i hvala svim ljudima koji su došli u salu da nas bodre", poručio je Obradović.