KK Partizan Mozzart Bet

Četvrtak, 09.02.2023 (20:30)

08.12.2022 · 23:02

Crno-beli izgubili u prvom evroligaškom derbiju

Partizan Mozzart Bet je u 12. kolu Evrolige izgubio u Štark areni od Crvene zvezde MTS sa 73:76 (20:11, 13:29, 19:14, 21:22)

Dvanaesto kolo Evrolige je donelo prvi srpski derbi u istoriji kontinentalnog takmičenja. U Štark areni, Partizan Mozzart Bet je dočekao Crvenu zvezdu MTS u meču gde su crno-beli nošeni fantastičnom energijom sa tribina bolj započeli susret i brzo stekli dvocirenu prednost (18:7). Na kraju prvog perioda, Partizan Mozzart Bet je vodio sa 20:11, ali je u druom periodu gostujući tim došao do preokreta i prednosti od 33:40.

U trećoj četvrtini, crno-beli stižu do egala, a na tri minuta pre kraja susreta i do vođstva od 71:65. Ipak, u poslednjih 180 sekundi susreta, gosti uspevaju da dođu do preokreta i pobede rezultatom 73:76.

Na konferenciji za medije posle odigrane utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

„Čestitam Zvezdi na pobedi. Pogledao sam poslednjih minut i po utakmice sada posle meča, imali smo četiri otvorena šuta, totalno sami igrači. Postavlja se pitanje zašto to nismo ubacili? Gađali smo za tri poena 5/27, to je na nivou ne znam ni ja koga. Ali to je košarka. Uvek ću da stanem uz svoje igrače, odgovornost kao i uvek ide prema meni i to je to. Da ova lopta nije ušla, sada bismo drugačije pričali. Jedna lopta odlučuje da li si gore ili dole. Mi imamo u nedelju važnu utakmicu u ABA ligi. Ovo se zaboravlja, šta je sad problem - izgubio si utakmicu, pa šta? Imamo tu sreću što igramo u ovom ritmu, čeka nas važna utakmica protiv Olimpije. Analiziramo na sastancima, u pojedinim trenucima izgledamo kao neko ko nema iskustva. I to nije problem jednog igrača, to je problem za analizu i to ću im objasniti. Šest razlike, tajm-aut, isključivo sam tražio da se ne prime tri poena. Šta da se radi... Analiziraćemo ko je radio pogrešnu rotaciju, to nije problem samo jednog igrača. Kada se pogleda početak utakmice, kada se vidi energija kod igrača i kada se pogleda kraj utakmice - sve je jasno. Nema tu neke filozofije. Imali smo loptu 17 sekundi pre kraja i sve u našim rukama“ , poručio je trener Obradović.

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević 2, Ledej 4, Panter 15, Smailagić 2, Papapetru 13, Egzum 5, Brodzijanski, Naneli, Lesor 11, Trifunović 2, Anđušić 5, Madar 14

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildosa 14, Lazarević 2, Mitrović 4, Lazić 3, Martin 8, Dobrić 9, Nedović 20, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 6

(Foto: Dragana Stjepanović)