KK Partizan Mozzart Bet

Četvrtak, 09.02.2023 (20:30)

28.11.2022 · 23:43

Prvi poraz crno-belih u AdmiralBet ABA ligi

U 8. kolu regionalnog šampionata, crno-beli su na gostjućem terenu izgubili od Crvene zvezde MTS sa 90:74 (20:18, 29:30, 21:17, 20:9)

Partizan Mozzart Bet je doživeo prvi poraz u ovosezonskom izdanju AdmiralBet ABA lige. U meču koji je trajao 2 sata i 35 minuta, crno-beli su izgubili od Crvene zvezde MTS pred njenim navijačima u hali "Aleksandar Nikolić".

Prva deonica donela je početni +5 za crno-bele, ali su domaći brzo uspeli da vrate rezultatski egal. Kraj prve četvrtine obeležio je duži prekid koji su izazvali domaći navijači, kada su uprkos nekoliko opomena nastavili sa bacanjem predmeta u teren. Nakon što je jedan deo gledališta ispražnjen, prvi period meča je nastavljen i posle 60 minuta okončan rezultatom 20:18 u korist domaćeg sastava.

Druga četvrtina je donela efikasnu igru na obe strane, a crno-beli su uprkos vođstvu od šest poena razlike u nekoliko navrata, na petnaestominutnu pauzu otišli sa pola koša zaostatka.

U trećoj deonici, domaći su brzo stekli dvocifrenu prednost, ali je Parni valjak uspeo da je prepolovi i u poslednju četvrtinu uđe sa zaostatkom od svega dva poseda. Ipak, četvrta četvrtina je donela novu seriju domaćih koji su u poslednjih pet minuta susreta uspeli da dodatno povećaju prednost i na kraju dođu do pobede rezultatom 90:74.

U timu Partizana Mozzart Bet je večeras uprkos prelomu prsta, na svoje insistiranje bio i Alen Smailagić koji je igrao sa bandažom. Takođe, problem sa povredom lakta je imao Matijas Lesor koji je praktično bez treninga ipak odigrao nekoliko minuta.

Posle meča, trener crno-belih Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

„Želeo bih da čestitam ekipi Crvene zvezde na zasluženoj pobedi. Žao mi je jer smo igrali 35 minuta dobru utakmicu, bili u prilici da se vratimo i odigrali katastrofalnu završnicu. Problem nam je bio poslednjih pet minuta. Imali smo u pripremi utakmice problema. Lesor nije trenirao od Madrida, imao je povređen lakat. Večeras je probao da se zagreje i imao je velike bolove i onda su pokušali da mu pomognu lekari i fizioterapeuti. U jednom trenutku je rekao da je spreman da igra i igrao je toliko koliko jeste. Smailagić takođe. Procena lekara u njegovom slučaju je bila da mora da pauzira šest sedmica, on je na svoju odgovornost tražio da igra. Stavili smo ga u tim, takođe nije spreman. Brodzijanski je takođe nov igrač i treba mu vremena za sve. Tu počinju naši problemi sa visokim igračima. Bez obzira na to, mislim da smo odigrali katastrofalnu završnicu u poslednjih pet minuta i tu je promenjena utakmica, zato je tolika razlika“, rekao je trener Obradović.