Sreda, 18.12.2019 (20:30)

29.01.2009 · 00:00

Crno-beli izgubili na startu Top 16

Košarkaši Partizana izgubili su na startu Top 16 faze Evrolige od Panatinaikosa u Atini rezultatom 81:63 (22:23, 14:18, 19:11, 26:11). Partizan je odlično počeo meč u Atini. Posle trojke i polaganja Rašića, ’Crno-beli’ su imali prednost od 5:0. Usledile su trojke Milenka Tepića i Novice Veličkovića, pa je Partizan poveo sa 14:8. Panatinaikos u sedmom minutu posle bacanaj Spanulisa prvi put dolazi do egala – 14:14, ali je Partizan uzvratio sa tri nove trojke – jedna Rašića i dve Petra Božića, pa su ’crno-beli’ došli do najveće prednosti u tom delu igre – 23:14. Do kraja prve četvrtine grčka ekipa uspela je da smanji na 23:22. U prvom delu igre Partizan je imao šut za tri poena čak 7/9. Druga četvrtina počela je isto kao prethodna, trojkom Veličkovića posle dva minuta igre za 26:22. Grci su smanjili na poen razlike, ali Tripković novom trojkom povećava na 31:27.

U poslednjem minutu druge četvrtine igrači Partizana prvi put staju na liniju za slobodna bacanja. Stefon Lazmi je oba puta bio uspešan i posle odbranjenog napada Panatinaikosa, Žarko Rakočević postavlja konačan rezultat prvog poluvremena – 41:36 za ’Crno-bele’. Treći period počeo je zakucavanjem Stefona Lazmija, a odmah zatim i trojkom Tepića za 46:41. U 25. minutu Panatinaikos je došao do izjednačenja – 46:46, uz petu ličnu grešku Petra Božića. Minut kasnije, Grci po prvi put na utakmici dolaze u vođstvo – 50:48, pošto je Nikola Peković oba puta bio uspešan sa linije slobodnih bacanja. Ubrzo zatim povredio se Novica Veličković i šampion Grčke u poslednju četvrtinu ulazi sa prednošću od 55:52. Na početku poslednjeg perioda, Peković i Jasikevičijus povećavaju na 59:52, a prve poene za ’Crno-bele’ postiže Čedomir Vitkovac iz teške pozicije.

Bivši centar Partizana Nikola Peković bio je najzaslužniji za sve veću prednost Panatinaikosa, a posle trojke Dijamantidisa, Grci dolaze do najveće prednosti u dotadašnjem toku susreta – 66:55. Grčki šampion je nastavio u istom ritmu do kraja i na kraju je slavio rezultatom 81:63. „Čestitam Panatinaikosu na zasluženoj pobedi. Nismo odigrali dva ista poluvremena i na njihovu povećanu agresivnost nismo reagovali dobro. Nismo probijali prvu liniju i nismo sarađivali sa centrima. Ulazili smo u poslednje sekunde čak ponekad praveći i 'pik end rol' saradnju, što je protivnik koristio. Nisam zadovoljan drugim poluvremenom. Ja sam u pripremi utakmice znao da će oni igrati čvrsto i agresivno.

Panatinaikos nije u optimalnoj formi, a utakmica je bila veoma važna. Nadam se da smo nešto naučili i da ćemo u sledećim utakmicama to i demonstrirati“, rekao je trener Partizana Dušan Vujošević na konferenciji za novinare.Duško Vujošević osvrnuo se i na sjajnu seriju trojki u prvoj četvrtini, kada su igrači Partizana čak devet puta bili uspešni iza linije za tri poena. „Takve stvari ne mogu da se uvežbaju. Serija šuteva dovela je do toga da smo izgubili saradnju sa unutrašnjom linijom“, rekao je Vujošević, posebno pohvalivši izvanrednu partiju Nikole Pekovića. Sledeći meč u Top 16 Partizan igra u hali ’Pionir’ sa rimskom Lotomatikom 4. februara.Panatinaikos: Alvertis, Kecman 3, Spanoulis 15, Perperoglpu 9, Batiste 6, Fotsis 6, Hatzivrettas, Nicholas 2, Diamantidis 8, Peković 26, Šakota, Jasikevicius 6. Partizan: Tepić 8, Milošević, Rašić 8, Tripković 10, Veličković 13, Lasme 12, Aleksić, Vitkovac 2, Božić 6, Rakočević 2, Vesely, Vraneš 2.