03.01.2009 · 00:00

Pobeda na početku 2009.

Košarkaši Partizana su odličnom partijom u Domžalama počeli novu 2009. godinu. Crno-beli tim je u utakmici 15. kola NLB lige savladao Helios Domžale rezultatom 49:59 (6:23, 10:14, 13:17, 20:4) Partizan je odlično otvorio utakmicu serijom od 14:0, a protivniku je dozvolio prve poene tek u 8. minutu meča. Agresivnom i organizovanm odbranom crno-beli su kontrolisali utakmicu, a to govori i podatak da su domaćini sve poene u prvoj četvrtini ubacili sa linije slobodnih bacanja. Klub iz Humske je i u drugu deonicu ušao skoncentrisano, napravivši seriju od 7:0. Već u 18. minutu crno-beli stižu i do najveće prednosti na utakmici 9:37. Od tog trenutka domaćini se bude i svojm serijom od 7:0 smanjuju prednost na kraju prvog poluvremena. Treća deonica uz sigurnu igru Partizana i veće angažovanje ekipe Heliosa ipak nije donela velike promene u rezultatu. U poslednjoj četvrtini, domaćini su odličnom igrom pretili da ugroze prednost ekipe iz Beograda, ali od 49:57 dalje nisu mogli. Partizan je slavio rezultatom 49:57 i tako zabeležio 14. pobedu u NLB ligi.

Helios Domžale - Partizan 49:59 (6:23, 10:14, 13:17, 20:4) . “S obzirom da je Helios promenio trenera, bili su maksimalno angažovani, kako uvek biva kada se tako nešto desi. Mi smo igrali veoma dobro 30 minuta, posle toga smo pali i na njihove promene odbrana nismo dobro reagovali. Takođe, nije bilo realno očekivati da razlika bude tolika. Nas očekuje jako važna utakmica u sredu, tako da smo gledali i da rasporedimo minutažu, međutim jednog momenta je razlika pala više nego što je u svim tim uslovima moglo da bude dopušteno. Imali smo previše izgubljenih lopti, ali i 30 minuta sjajne igre. Sve ekipe igraju maksimalno motivisano protiv Partizana i ne možemo ih dobiti nikako drugačije osim ako su svi maksimalno angažovani”, nakon utakmice izjavio je trener crno-belih Duško Vujošević. Helios: Janža 15, Zalokar, Tratnik, Petrovič 8, Zagorc, Krušić, Žerak 8, Močnik 8, Lashkevich 3, Skrlec, Jacobson 5, Snow 2.Partizan: Tepić 4, Milošević 4, Rašić 13, Tripković 10, Veličković 7, Lasme 10, Aleksić, Vitkovac, Bešović, Božić, Vesely 2, Vraneš 9.