11.10.2008 · 00:00

Crno-beli slavili u Vršcu

U derbiju 3. kola NLB lige košarkaši Partizana uspeli su da savladaju na gostovanju u Vršcu Hemofarm rezultatom 74:73. Domaći tim je mnogo bolje otvorio meč i stekao veliku prednost. Sredinom druge četvrtine Hemofarm je dostigao najveće vođstvo na meču 36:18. Nakon toga naš tim polako dolazi do daha i sustiže Vrščane. Ključni deo meča desio se u trećoj četvrtini, kada odličnom odbranom crno-beli za 8 minuta Hemofarmu dozvoljavaju da postigne samo 2 poena. Pred sam kraj utakmice farmaceuti sa nekoliko vezanih trojki učinili su utakmicu neizvesnom, ipak 2 dragocena boda putuju za Beograd. ”Hemofarm je odlična ekipa, startovali su sa dve pobede protiv Cibone i protiv Bosne u Sarajevu.

Još uvek nismo kompletirali tim i formirali igru. Još nam je potrebno vremena za uigravanje. Hemofarm je prerano poveo velikom razlikom, ali uspeli smo da ih stignemo. Kontrolisali smo igru i rezultat do samog kraja i onda umesto da mirno privedemo meč kraju, pustili smo protivnika da lako pogodi nekoliko trojki i opasno nam se približi. Ovde je jako teško pobediti i dobro je što smo u ovakvom sastavu to uspeli. Retko ko će uspeti da odnese bodove iz Vršca.”, rekao je trener Partizana Duško Vujošević. Hemofarm Štada - Partizan 73:74 (27:13, 19:22, 8:22, 19:17) Hemofarm Štada: Savović , Joksimović 6, Božović 10, Marković 17, Pavković 11, Krstović 1, Mačvan 9, Petrović , Borisov 3, Despotović , Marjanović 8, Vukosavljević 8. Partizan: Tepić 13, Riznić , Milošević , Rašić 6, Veličković 20, Lasme 13, Aleksić 3, Vitkovac 7, Božić , Rakočević 8, Vesely , Vraneš 4.