23.12.2008 · 00:00

Pobeda i u poslednjoj utakmici u 2008. godini

Crno-beli tim je u utakmici 14. kola NLB lige savladao Krku rezultatom 65:80 (5:23, 20:14, 14:20, 23:26 ) i tako pobedom zaokružio uspešnu 2008. godinu. Košarkaši Partizana su odličnom odbranom i uspešnom realizacijom u napadu 0:13, dozvolili protivniku samo 5 poena uz postignutih 23 u prvoj deonici. Ekipa domaćina je posle lošeg starta u drugoj četvrtini pokušala da nešto agresivnijom odbranom zaustavi crno-bele, i pokuša da preokrene rezultat, ali je klub iz Humske i dalje imao velikih 12 poena prednosti na poluvremenu. U nastavku, košarkaši Partizana su nastavili sa dobrom igrom i ni jednog trenutka nisu dozvolili protivniku da se rezultatski približi. Četvrti period iako uz veliki broj postignutih koševa nije doneo velike promene, crno-beli su zasluženo slavili u poslednjoj utakmici u 2008. godini. Krka - Partizan 65:80 (5:23, 20:14, 14:20, 23:26 ). “Krka iz Novog Mesta je jedna veoma nezgodna ekipa, koja ima svoju atipičnost u igri, šut za tri poena, dobar skok u napadu na dugo odbijene lopte, alternativne odbrane…

Naša sudbina je da su svi protiv nas maksimalno motivisani, da je sama utakmica poseta sezone. Nakon svih napornih putovanja, menjanja po dva leta u jednom pravcu do Madrida i Milana, potom i jedine jako teške utakmice kod kuće, sa Cibonom, kao i dve jako važne i teške utakmice u NLB ligi, igrači su za svaku pohvalu što se tiče njihove reakcije na objektivno akumulirani umor. S druge strane, povrede koje se dešavaju, Žarka Rakočevića i danas kapitena Božića (distorzija skočnog zgloba), su sigurno posledica takvog kalendara i tolike količine umora i to je ono što nas čini zabrinutima. Na novgodišnje praznike odlazimo sa izvanrednom pozicijom u NLB ligi i izvinjavamo se svim kritičarima kvaliteta igre što smo prvi i trudićemo se da to tako i ostane” , rekao je trener crno-belih Duško Vujošević. Krka: Alijevas 9, Kovačevič, Petrov 8, Pavič 10, Marcelić 3, Rakočević 5, Krivec 4, Kovačin, Župevec, Balažić 8, Žvan, Essington Shields 18. Partizan: Lučić 2, Tepić 5, Milošević 4, Rašić 9, Tripković 5, Veličković 27, Lasme 12, Aleksić, Vitkovac 5, Božić, Vesely 7, Vraneš 4.