09.03.2011 · 00:00

Partizan mt:s ubedljiv protiv Zadra

Crno-beli su u 24. kolu Jadranske lige ugostili ekipu Zadra. Košarkaši Partizana mt:s su ritam utakmice držali u svojim rukama tokom čitavog meča, pa je zabeležena još jedna sigurna pobeda u hali Pionir, rezultatom 85:50 (14:13, 29:12, 23:11, 19:14). Nakon uvodnih grešaka na obe strane, prvi su se konsolidovali igrači Zadra i došli do vođstva od 2:6. Crno-beli su trojkama Veselija i Kecmana rezultatski tas prebacili na svoju stranu 8:6. Batur je potom uzvratio sa iste distance, a Veseli iz kontranapada atraktivno poentirao 10:9. Nakon par loših komunikacija u napadu crno-beli nisu bili efikasni, što je zadar iskoristio za 10:13. Do kraja četvrtine Milosavljević je dva puta bi uspešan sa distance za 14:13 i kraj prvih deset minuta igre. Početak drugog kvartala doneo je i mini seriju košarkaši Partizana mt:s 6:0 za vođstvo 20:15.

U tim trenucima u redovima Zadra bio je raspoložen samo Car vezavši 4 poena. Anulirali su to Kecman i Džavaji za 23:19. Nakon role Dundovića pod košem crno-beli su napravili novu seriju od 11:0, preko Džerelsa, Veselija i Gista za 34:21. Do drugog perioda igre crno-beli su uvećali svoju prednost i sa viškom od 18 poena 43:25. I u drugom poluvremenu izabranici Vlade Jovanovića su nastavili sa odličnom igrom. Upotpunjena je serija od kraja druge četvrtine od 12:0 za 50:25. Tim iz Zadra nije pronalazio rešenja za napada crno-belih, a odbrana tima iz Humske nije davala prostor gostima. Potom je nastupio period igre „koš za koš“, ipak bez obzira na veliku razliku košarkaši Partizana mt:s nisu spuštali intenzitet igre, pa je na semaforu stajalo 66:36 na kraju trećeg perioda. U četvrtoj četvrtini crno-beli su održavali stečenu prednost, a publika je u sjajnoj atmosferi ispratila još jednu pobedu svojih miljenika.

U igri su ušli svi košarkaši koji su bili na raspolaganju treneru Jovanoviću i svi su se upisali u listu strelaca. Partizan mt:s je zabeležio još jednu pobedu rezultatom 85:50 (14:13, 29:12, 23:11, 19:14).„Celu sezonu igramo toplo-hlаdno, ovаj mesec izа nаs posle Top 16 u Evroligi smo imаli slаbije rezultаte i koristili zа motivаciju i pripremu zа NLB ligu. Desilo se dа dobijemo Efes u Istаnbulu i to nаs je donekle, nemа oprаvdаnjа, аli koštаlo slаbijeg izdаnjа protiv Igokee. Ovo je bilа jаko vаžnа utakmica, po novinаmа su se provlačili naslovi zаšto bi trebаlo dа se dobije utаkmicа, ali mi hoćemo dа budemo što bolje rаngirаni zа fajnal for. U Zаdru smo izgubili u jako lošoj utаkmici, jednа od onih kojа je bilа ogledаlo prvog delа sezone. Morаli smo dа se borimo da izađemo iz te negаtivne serije. Ostаli su nam dužni, motivisаni smo bili iz više rаzlogа, želimo dа zаvršimo što bolje plаsirаni. Hvаlа nаvijаčimа što dolаze nа NLB ligu s obzirom dа je rаdni dаn i kаsni termin odigravanja utakmice. Znаči nаm podrškа, ovo su nаm vrlo vаžne utаkmice, rаsplet je vrlo blizu, nаdаm se dа ćemo biti još bolji“, rekao je trener crno-belih Vlade Jovanović.