06.03.2011 · 00:00

Neizvesna završnica pripala Igokei

Crno-beli su se u 23. kolu NLB lige sastali sa ekipom Igokee. U fantastičnoj atmosferi u hali u Laktašima tim Vlade Jovanovića nije uspeo da savlada tim iz Aleksandrovca. U neizvesnoj završnici uspešniji su bili Izabranici Slobodana Klipe i pobedili rezultatom 88:86 (18:18, 25:19, 23:16, 22:33). Čejs je počeo utakmicu trojkom za svoj tim, ali je usledila mini serija Partizana mt:s preko Veselija i Gista za 3:6. Domaći su došli do izjednačenja pre svega dobrom odbranom, a potom i efikasnim napadom 8:8. Nakon dosta izgubljenih lopti na obe strane i vođstva Igokee, Gist je iz kontranapada atraktivno poentirao za novi egal 10:10.

Raspoloženi Rakočević doneo je vođstvo Igokei 16:12, a to je anulirao Džerels, pa je prvih deset minuta završeno nerešenim rezultatom 18:18. Početak druge deonice je bio u znaku tima iz Aleksandrovca pa su ubrzo domaći košarkaši došli i do osetnije prednosti 28:23. Održavali su košarkaši Igokee pet poena prednosti, ali je to prekinuo Klobučar prvom trojkom za svoj tim, a Gist izjednačio 32:32. Brza igra donela je u dosta poena, a timovi su se smenjivali u vođstvu. U finalnim minutima drugog perioda popustila je odbrana crno-belih što su iskoristili izabranici Klipe za 43:37, a to je ujedno bio i kraj prvog poluvremena.

Veseli i Džerels su nastavili da pružaju dobre partije i doneli novo izjednačenje timu iz Humske 47:47. Bivši Partizanovac Vitkovac bio je precizan sa penala, a njegovi saigrači su odlično koristili kontranapade i ponovo imali višak 53:49. Prekinuo je to na kratko Kecman, ali su Florens i Dozet uzvratili dvostruko i domaćini su ponovo bili na +6. Crno-beli su popustili u odbrani, pa su košarkaši Igokee napravili seriju i došli do velikih 13 poena prednosti 66:53, uoči odlučujuće četvrtine.

Nastavili su košarkaši Igokee sa odličnom igrom, stigli i do 15 poena prednosti, ali su uspeli crno-beli da naprave mini brejk, međutim domaći tim je ponovo uspostavio svoj ritam i došao na 78:63. Nisu uspeli izabranici Vlade Jovanovića da promene tok utakmice, dosta šuteva nisu realizovali. Nakon kontranapada, Gist je poentirao uz faul, pa su crno-beli ponovo spustili razliku na 81:71. Katićevim poenima pod košem i Kecmanovom trojkom , a potom i dva uspešna šuta van linije 6, 75 Gista i Džerelsa uveli su utakmicu u neizvesnu završnicu 85:82.

Nađfej je potom bio precizan sa penala, a plej crno-belih je pogodio još jednu trojku 88:85. Džerels je sa polovičnim učinkom izveo bacanja i to je ujedno bio kraj utakmice u Laktašima 88:86. „Pobeda Igokee je zaslužena. Mi smo pružili bledu partiju, pe svega kada je energija u pitanju. Utakmica koja treba da se igra 40 minuta, ne može da se igra 3 minuta, jer smo mi samo ta poslednja tri minuta odigrali u odbrani i sa pravim pristupom onako kako je trebalo da odigramo čitav meč. Sa ovakvom energijom ne može da se igra i sa daleko slabijim ekipama. Mislim da je Igokea ekipa koja je jako dobro sastavljena, odlično vođena, ekipa koja ima dosta iskusnih igrača, neki sa evroligaškim i NBA iskustvom, takva ekipa zaslužuje pun respekt i mislim da mi nismo u pravoj meri razumeli ozbiljnost ove utakmice. Normalno je da tu postoje i neki subjektivni razlozi.

Mi punih šest meseci igramo u tempu sreda-subota, i da nam je ova poslednja utakmica sa Efesom, gde smo potrošili sve načine motivacije, i ta pobeda, koštala nas je, izgleda, poraza ovde. Ne toliko zbog umora, već najviše u psihološkom smislu, ispraznili smo se izgleda više nego što je trebalo. Završili smo takmičenje u Evroligi, i ovo je na neki način kriza novog početka, odnosno za dva dana je trebalo mentalno pripremiti ekipu na nastavak takmičenja u kome se još borimo za trofej. Nismo uspeli na pravi način da se motivišemo i izgubili smo utakmicu“, rekao je trener Partizana mt:s Vlade Jovanović.