07.10.2008 · 00:00

Crno-beli savladali Helios

U utakmici 2. kola NLB lige u Pioniru Partizan je savladao Helios Domžale rezultatom 81 : 65. Meč je otvoren relativno izjednačenom igrom, ali je klub iz Humske razlikom napravljenom na kraju prve deonice nagovestio igru u nastavku istog. Čvrstom odbranom i realizacijm u napadu crno-beli su u finišu druge deonice stigli do dvocifrene razlike. Šutevi za tri poena Lasmea i odlična igra u napadu Tepića doveli su aktuelnog šampiona i do dvadeset i tri poena viška 53 : 30. Gosti su pružali otpor i u nastavku ublažili rezultatsku prednost Partizana, uz nekoliko šuteva za tri poena pred sam istek napada. Crno-beli su imali odgovor, održali su stečenu prednost i na kraju slavili rezultatom 81 : 65 (20 : 12, 22 : 13, 18 : 21, 21 : 19) Na konferenciji za novinare trener Partizana Duško Vujošević rekao je: “Nije najkorektnije da upoređujemo, ali mislim da je ekipa Heliosa ovog momenta za klasu bolja od ekipe Krke.

Sama činjenica da smo dosta lakše dobili ovu utakmicu nego prethodnu, govori o tome da napredujemo u smislu uigravanja, forme i kvaliteta igre. Primili smo prilično koševa na njihov produžen napad, kao i trojke u poslednjim sekundama. Nismo najbolje kontrolisali skok, moramo još brže da trčimo i da odigramo više kontranapada, ali ovo je ipak značajan korak napred u odnosu na prethodnu utakmicu. Meč sa Hemofarmom ćemo dočekati pristojno spremni, da možemo na njihovom terenu da budemo ravnopravan protivnik.“ Partizan: Lučić, Tepić 12, Milošević 11, Rašić 6, Veličković 11, Lasme 17, Aleksić, Vitkovac 13, Božić 3, Rakočević 7, Vesely, Vraneš 1. Helios Domžale: Zalokar, Tratnik, Petrović 13, Zagorc 6, Žerak 5, Močnik 2, lashkevich 9, Zagorac 8, Jacobson 10, Snow 12.