06.02.2011 · 00:00

Partizan mt:s nastavio pobednički niz u NLB ligi

Ekipa Partizana mt:s ugostila je debeitanta u Jadranskoj ligi, ekipu Nimburka. Crno-beli nisu dozvolili iznenađenje i od početka su nametnuli svoj ritam. Upisana je još jedna pobeda u Jadranskoj ligi, savladani su i Česi rezultatom 86:75 (21:13, 24:21, 22:18, 19:23). Crno-beli su odlično počeli utakmicu, nakon prvih poena Kecmana, Milosavljević je vezao dve trojke za 8:0. Nakon dva i po minuta češki tim je dao i prve poene iz igre, dok je Božić na drugoj strani pogodio još jednu trojku za 13:4. Sa iste distance su uzvratili Nisim i Pumprla za 13:10. Nastušio je šeriod agresivnije odbrane i jednih i drugih, a crno-beli su do novih poene dolazili sa linije slobodnih bacanja 16:10. Šut Nimburka nije uspeo da razbije zonu kluba iz Humske, a Milosavljević je novim prodorom izvukao tri poena za svoj tima 19:11. Do dvocifrene prednosti crno-beli su došli i trojkom Džerelsa 21:11.

U poslednjim sekundama Česi su poentirali za kraj prvih deset minuta igre 21:13. Nešto tečniju igru prikazali su gosti u nastavku, Benda i Lenzli su bili efikasni, dok su Lučić i Kecman poentirali za 25:18. Milosavljević je nastavio sa dobrim partijama, dok je u timu Nimburka raspoložen bio Pumprla. Slezak je nakon kontranapada poentirao i doveo svoj tim na samo pola koša zaostatka 27:26. Katićevi poeni uz faul, kao i Kecmanov prodor napravili su novi višak 32:26, koji je u narednom napadu Slezak ponovo umanjio van linije 6, 75. Gist je vezao poene sa distance i zakucavanja, pa su ubrzo crno-beli bili ponovo dvocifreni 41:31. Katićevi poeni uz istek napada, trojka Pumprle i bacanja Džerelsa su obeležili finalne sekunde prvog poluvremena 45:34. Milosavljevićeve i Gistove poene, anulirali su Sokolovski i Pumprla za 49:39. Dosta su promašivali i jedni i drugi, i pod košem i sa slobodna bacanja.

Gist i Kecman su održavali prednost crno-belih, a poene u nastavku za goste upisivali su Benda i Nečas. Džerelsovi poeni sa distance i Katićeva snalažljivost pod košem doveli su do mirinjeg ulaska u odlučujuću četvrtinu. Sa Lučićevim košem crno-beli su imali višak od 15 poena na kraju trećeg perioda igre 67:62. U poslednjem kvartalu izabranici Vlade Jovanovića pravili su manje greške, ali one nisu dovodile u pitanje sigurnu pobedu Partizana mt:s, jer su i gosti promašivali otvorene šuteve, a odbrana crno-belih nije dozvoljavala lake poene.

Konačan rezultat utakmice 20. kola NLB lige bio je 86:75 (21:13, 24:21, 22:18, 19:23).”Moždа nije trebаlo dа trаje ovаko dugo, аli su nаs opet početničke greške, izgubljene lopte i ishitreni šutevi doveli u rezultаtsku klаckаlicu. Stekаo sаm utisаk dа je utakmica moglа dа ode nа 20 rаzlike, dа mаlo poštedim igrаče koji su u prethodnom periodu mnogo zаmаrаni. Pokušаo sаm pre svegа da odmorim Kecmаna koji je u lošem fizičkom stаnju, previše sаm gа potrošio i preko mu je potrebаn odmor ne toliko na treninzima koliko na utakmicama”, rekao je trener šampion Vlade Jovanović.