20.12.2008 · 00:00

Pobeda u Sarajevu

Crno-beli su u uzbudljivoj završnici savladali Bosnu u 13. kolu NLB lige rezultatom 68:72 (21:16, 19:17, 11:9, 17:30) . Domaćini su na samom početku napravili razliku koju su održavali do kraja prve četvrtine, a u narednoj deonici imali su i dvocifrenu prednost 33:20. Treća četvrtina, u relativno izjednačenoj igri, nije donela znatniju rezultatsku promenu. Poslednja deonica u potpunosti je pripala crno-belima. Prvo izjednačenje je bilo u 36. minutu, potom su crno-beli poveli i prednost nisu ispuštali do kraja susreta. U poslednjij četvrtini klub iz Humske postigao je poena skoro koliko i u zbiru prve dve. U veoma uzbudljivoj završnici košarkaši Partizana su zasluženo slavili u Sarajevu. Bosna ASA BHT – Partzan 68:72 (21:16, 19:17, 11:9, 17:30 ). “Bosna je pokazala da je porasla u kvalitetu, bili su veoma motivisani, a u tome im je pomogla i odlična atmosfera u dvorani. Kada Partizan dođe, sarajevksa publika je ispuni do poslednjeg mesta. Današnja utakmica je izvučena krajnjim atomima snage, uz veliko poštovanje kapitenu Božiću koji je bio primer za ostale, kao i veoma važne dve trojke Veličkovića.

Da je i Bosna dobila ne bi bilo nezasluženo. Sa druge strane, kod nas se stvarno akumulirao i veliki umor. U četvrtak utakmica u Madridu sa Realom, pa iza toga jaka utakmica sa Cibonom, evroligaška, potom putovanje za Milano, utakmica u sredu i sada dolazak u Sarajevo. Samo da je bilo putovanja i ustajanja rano ujutru, umor bi se akumulirao. Kalendar se ukrstio kada su upitanju takmičenja u Evroligi i NLB ligi, tako da se nadamo da ćemo i poslednju utakmicu u godini uspeti da dobijemo i da se niko neće povrediti. Nakon toga ćemo imati nešto više vremena za odmor“, nakon utakmice izjavio je trener crno-belih Duško Vujošević. Bosna ASA BHT: Ivanović 11, Šehović, Ikonić 21, Vučurović 2, Đerasović 1, Zimić 1, Suljagić 2, Klinac, Hajrić 6, Pašalić 5, Đorđević 9, Burrell 10. Partizan: Tepić 12, Milošević, Rašić 9, Tripković 9, Veličković 13, Lasme 21, Aleksić, Vitkovac 4, Božić, Rakočević 2, Veseli, Vraneš 2.