22.01.2011 · 00:00

Trijumf nad Olimpijom

Ekipa Partizana mt:s je u prepunoj hali Pionir savladala evroligaša Union Olimpiju. U 18. kolu NLB lige crno-beli su pre svag asjajnom odbranom zaustavili tim iz Ljubljane, i upisali novu veoma važnu pobedu rezultatom 61:50 (19:5, 14:13, 16:17, 12:15). Uvodne minute obeležila je čvrsta igra na obe strane, nakon par nerealizovanih šuteva crno-beli su ušliu seriju, Gist, Katić i Veseli su bili uspešni pod košem za vođdtvo od 12:2. Timu iz Ljubljane nije išao šut, a napade nisu koristili do kraja, dok su košarkaši Partizana mt:s bili bolji u skoku. Čvrsta odbrana crno-belih i loša realizacija šuta gostiju držali su Olimpiju na samo 4 poene tokom osam minuta igre 12:4.

Role Milosavljevića i Džavaija donele su nove poene Partizanu mt:s 15:4. Do kraja prve deonice Gist je mnogobrojnoj publici poklonio atraktivno zakucavanje, dok je Džerels u poslednjoj sekundi položio u koš Olimpije za 19:5. Plej crno-belih asistirao je Kecmanu za nastavak dobre igre izabranika Vlade Jovanovića. Pinkni i Šermadini su na drugoj strani bili efikasni sa distance, a Gist je nastavio da iz drugog napada postiže poene 25:9. Nastupio je period igre bez poene, gubili su lopte i jedni i drugi, a nerealizovani šutevi na obe strane uneli su nervozu u sam meč. Klupa Union Olimpije dobila je tehničku a crno-beli su to materijalizovali sa prednošću od 30:9. Tek u 17. minutu gosti imali dvocifrene poene 30:11. Do kraja prvog poluvremena razigrali su se i jedni i drugi, Jagodnik je postigao i prvu trojku za svoj tim, a na kraju drugog perioda na semaforu je bilo 33:18.

Partije Džavaija pod košem Olimpije rezultirale su novim poenima za Pratizan mt:s, dok su na drugoj strani Gregori i Pinkni vodili tim iz Ljubljane za 38:23. Nakon uspešnih napada Olimpije, Gist je uzvratio trojkom za 41:27. Lošu organizciju napada crno-belih kaznio je Gregori iz kontranapada za 41:29. Od tog trenutka crno-beli su se trgli, pre svega Džerels, koji je odličnom odbranom, a potom i efektnom asistencijomza Veselija koji je postavio krajnji rezultat za treći kvartal 49:35. Odlučujući period igre počeo je atraktivnim poenima Gista za 51:35. Olimpija je u nastavku pojačala odbranu i to materijalizovala u napadu za 54:43.

Crno-beli nisu realizovali nekoliko napada, a onda je Džerels ponovo uspeo da prođe odbranu Olimpije i poentira za 56:45. Isti igrač je i u narednom napadu bio efikasan. Partizan mt:s je imao dvosifrenu prednost, ali intenzitet igre ni jednog trenutak nije opadao. Džerels je nastavio sa dobrom igrom do kraja meča, upisao i jednu trojku, a ekipa Vlade Jovanovića je slavila rezultatom 61:50. “Čestitam svojoj ekipi na zalaganju. Nije bila lepa utakmica, ali je mnogo značila obema ekipama, jer je bila borba za prvo mesto, iako je kraj ligaškog dela daleko. Posle naših rezultata koji su išli od sjaja do očaja i obratno, u poslednje vreme smo ušli u formu pred Real. Igramo tri evroligaške utakmice za sedam dana (Real, Olimpija, Efes pislen).

Od od 7.januara ovo je bila šesta utakmica, od kojih su četiri gostovanja,praktično bez odmora. Zbog sjajne odbrane mislio sam da ćemo lakše da se “odlepimo” na pristojniju razliku. Nedostajao nam je šut za tri poena. Imamo određenih problema, ali nadam se da ćemo da ih rešimo. Imamo konačno jedan dan odmora koji ćemo da iskoristimo da oporavimo ekipu, nije u pitanju samo spavanje, već će doktori i fizuoterapeuti morati da brinu o tome, jer oni momci koji su igrali viće poslednje vreme nisu u stanju da odigraju na vrhunskom nivou”, rekao je trener crno-belih Vlade Jovanović.