16.01.2011 · 00:00

Prekinuta serija pobeda crno-belih

Tim Vlade Jovanovića u 17. kolu gostovao je ekipi Cedevite. Ekipa iz Zagreba je vodila tokom čitavog meča, ali su crno-beli uspeli da istope prednost domaćina i utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu. Ipak nije bilo dovoljno vremena za preokret pa je Cedevita slavila rezultatom 88:84 (23:15, 25:24, 19:15, 22:30). Smireno su obe ekipe počele utakmicu u Zagrebu. Crno-beli su prvi došli do vođstva, preko Veselija i Katića 2:4. Rudež je potom postigao trojku koju je anulirao Džerels za 7:7. Potom su crno-beli popustili u odbrani što je Cedevita kaznila za 11:7. U ravnotežu je to vratio Džerels novim prodorom 11:9. Nastupili su trenuci nervoze u napadu crno-belih pa su izabranici Vlade Jovanovića gubili lopte, što je tim iz Zagreba efektno iskoristio za 19:11.

Drejper je nastavio sa odličnom igrom i upotpunio seriju Cedevite od 10:0 za prvu dvocifrenu prednost 21:11. Gist i Milosavljević su to prekinuli sa linije penala 21:15, a Rudež je postavio rezultat za prvih deset minuta igre 23:15. Crno-beli su imali priliku da vrlo brzo uhvate rezultatski priključak, Veseli je ponovo bio efikasan pod košem, funkcionisao je i ofanzivni skok, ali ipak nerealizovani penali i propuštene kontre ostavile su rezultat na 25:19. To su nakon tajm-auta iskoristili domaćini i vezali napade za novo visoko vođstvo 30:21. Nakon tehničke koja je dosuđena klupi tima iz Zagreba, crno-beli su materijalizovali samo jedno bacanje, dok je na drugoj strani Drejper ponovo bio uspešan van linije 6, 25 za 33:22. Milosavljević i Džavaji su bili efikasni za 33:26, a plej Cedevite je bio potpuno nezaustavlljiv za 37:28.

Rudež i Džavaji su na isti način, koš i faul, postigli poene za svoje timove i rezultat 43:36. Potom je Drejper postigao nova četiri poena 46:36. Do kraja prvog poluvremena rezultat na semaforu je bio 48:39. Početkom treće deonice, Drejper, Plejsted i Rajt su napravili seriju od 10:0 do najveće prednosti domaćina na utakmici 58:41. Nakon dobrih odbrana crno-beli su nalazili rešenja i u napadu, smanjili prenost domaćina na 60:47, uglavnom preko Džavaija i Katića. Potom je i Milosavljević nakon ukradene lopte poentirao uz faul. Realizacijom bacanja crno-beli su prišli na minus devet poena 60:51. Katić i Kaštropil su se menjali na liniji slobodnih bacanja, polovično upisivali poene za 65:54. U odlučujući kvartal ekipa Partizana mt:s je ušla sa deficitom od trinaest poena 67:54. Troha je već na početku četvrte deonice upisao trojku, odbrana Partizana mt:s ponovo nije bila na nivou, što su domaći igrači kaznili novim poenima i vođstvom od 74:56. Milosavljević je potom u svom karakterističnom prodoru izvukao i faul, smanjivši prednost domaćina. Gist je to ispratio u narednim napadima sa prvom trojkom, poenima sa distance i penala za 74:66. A veoma važana je trojka u poslednjim sekundama napada krilnog centra crno-belih za 74:69. Drejper je prekinuo izvanredu seriju Gista 76:69. Na minus pet crno-beli su došli preko Džavaija za 78:73. Košarkaši Cedevite su se preselili na liniju slobodnih bacanja u uvećali svoju prednost na minut pedeset sekundi do kraja 81:73.

Džavaji je ponovo zakucavanjem smanjio vođstvo Cedevite, Rajt je pogodio sa distance, a Kecman uzvratio trojkom za 83:78. Gist je potom bio fauliran, polovičan sa linije penala, na drugoj strani Rajt oba puta uspešan za 85:79. Kecman je iz drugog napada postigao poene, dok je Rudež nakon faula, ubacio jedno bacanje 86:81. Isti igrač je imao priliku da popravi učinak, što je i iskoristio za 88:81. Nije više bilo vremena za preokret, iako je Klobučar postigao trojku u poslednjem napadu, pa je ekipa Cedevite zasluženo upisala pobedu rezultatom 88:84. „Zaslužena pobeda Cedevite. Mislim da smo jako mlako ušli u početak utakmicu, praktično čitav meč Cedevita je diktirala tempo i uvek je bila, ispostavilo se na kraju, nedostižna razlika za nas, u pojedinim trenucima čak i veća nego što bi trebalo. Mi nismo pre svega uspostavili neku agresivnost u odbrani, primili smo u prvom poluvremenu jako veliki broj koševa.

Ne želim da tražim opravdanja, ali jednostavno ovo je četvrta utakmica u devet dana, što je mnogo. Ušli smo u neki dobar ritam i mislio da ćemo u tom ritmu da nastavimo, međutim i zbog zamora i zbog opuštenosti, u koju su nas dovele neke prethodne igre i rezultati, već na startu nismo ušli u utakmicu kako treba. Ispostavilo se da je prva četvrtina bila presudna i da smo posle toga kaskali. Na kraju utakmice smo prišli na pet razlike, ali nismo iskoristili na pravi način taj napad i izgubili smo šansu da slomimo utakmicu, na nekih dva minuta do kraja. Pregust raspored, neki dobri rezultati izgleda da su nas na neki način uspavali, nismo odreagovali na početku utakmice onako kako bi trebalo protiv jedne jako dobre ekipe, koja ima pun sastav i dugačak roster“, rekao je trener crno-belih Vlade Jovanović.