10.01.2011 · 00:00

U Vršcu zabeležena četvrta pobeda u nizu

Ekipa Partizana mt:s u 15. kolu NBL lige gostovala je u Vršcu. Izabranici Vlade Jovanovića pobedili su ekipu Hemofarma rezultatom 64:71 (24:16, 11:12, 13:21, 16:22) i tako zabeležili četvrtu pobedu u nizu, ukupno devetu u regionalnoj ligi. U uvodnim minutima utakmice u Vršcu domaćin je bio precizan sa distance, dok su crno-beli bili uspešniji pod košem. Gist je već na startu pružao značajne partije, dok su na drugoj strani Savović i Jeremić vezali šuteve za tri poena 8:6. Krilni centar crno-belih upisao je i prvu trojku za tim iz Humske 10:11. Od tog trenutka, odbrana Partizana mt:s je izgubila početnu agresivnost, a slobodna bacanja Beograđani takođe nisu realizovali u dobrom procentu. To je rezultiralo osetnijom prednošću domaćina 18:12. Krstović je doveo Vrščane do dvocifrene prednosti, a u zvuk sirene Džavaji je to ublažio zakucavanjem 24:16. I naredu deonicu počeo je Savović košem van linije 6, 75, dok je Borisov još jednom materijalizovao nepreciznost crno-belih u napadu za 29:16. Potom su izabranici Vlade Jovanovića podigli nivo svoje igre i napravili seriju od 10:2 za 31:26.

Vrščani su upisali nove poene i zaustavili nalet Beograđana, a Džavaji je u istom stilu kao i na kraju prve deonice postigao poene u poslednjoj sekundi prvog poluvremena za 35:28. Treća četvrtina je u prvim minutima donele dve vezane trojke Kecmana, dok je na drugoj strani Borisov bio efikasan za 39:34. Potom su Savović i Božić bili uspešni van linije 6, 75 za 42:37. Crno-beli su potom odličnu odbranu krunisali lakim poenima i došli na samo tri poena zaostatka u 27. minutu 46:43. Veseli i Lučić su nastavili sa odličnom saradnjom, a njihova zakucavanja dovela su Partizan mt:s u vođstvo 46:47. Šutalo je prekinuo seriju kluba iz Humske, a u odlučujuću deonicu crno-beli su ušli sa pola koša prednosti 48:49. Borisov je nastavio sa odličnom igrom u drugom poluvremenu, izborio je dva koša uz faulove crno-belih za vođstvo od 56:51.

Klupa Partizana je tražila tajm-aut , što je rezultiralo prekidom serije domaćina 58:55. Odličnom odbranom crno-beli su došli do kontranapada u kom je Milosavljević postigao trojku za izjednačenje 58:58. Nakon realizovanih penala Krstovića, Jawai i Veseli su se odlično snalazili pod košem Vrščana za 60:64. Iz novog kontranapada Džerels i Jawai su upisali poene za seriju crno-belih od 17:2. Košarkaši Hemofarma su u ključnim trenucima bili neprecizni sa linije penala, pa su crno-beli mogli sigurno da privedu utakmicu kraju. Pobeda je zabeležena rezultatom 64:71. To je deveta pobeda Partizana mt:s u Jadranskoj ligi, četvrta u nizu. „Ovo je po običaju jako teška utakmica. Mečevi Partizana i Hemofarma već tradicionalno su utakmice koje se završavaju na jednu loptu. Bez obzira na sastave ekipa, promene rostera između dve sezone. I u Pioniru je bilo tako, mi jesmo vodili čitavu utakmicu, ali u pojedinim trenucima Hemofarm nam je disao za vrat, ali uspeli smo da dobijemo 11 razlike.

Međutim to nam ništa nije garantovalo za susret u Vršcu, bez obzira na promenu rostera Hemofarma. To je tim koji ima jako visok procenat šuta za tri poena. Tim koji igra sa igračem na poziciji pet, koji je četvorka, i sa igračem koji je pozicija tri, na mestu krilnog centra, imaju jako veliku širinu i vrlo su teški za branjenje. Tako da smo u prvom poluvremenu imali problem, već na početku sa šutem za tri poena, gde su oni dali dve trojke. Mi nismo uspeli našu unutrašnju igru, pre svega, jako usku odbranu da materijalizujemo šutem. Tada smo bili i u deficitu sa skokom što bi trebalo da bude naše glavno oružje. U drugom poluvremenu smo popravili stvari, bili smo agresivniji na piku, smanjili njihov procenat u šutu za tri poena. I ono što je mnogo važno, kada smo hvatali priključak ubacili smo vrlo važne tri trojke, koje su nam dale vetar u leđa.

Jakom odbranom smo istrčali kontranapade i ušli u jednu egal utakmicu, u kojoj smo se pre svega držali unutrašnjom igrom. Iz nje smo tražili lake poene, ali ono što je presudilo je broj skokova u napadu koji je na kraju utakmice bio na našoj strani. Dobili sm outakmicu odbranom, čestitam igračima. Bilo je jako teško, ali ovo je vrlo važna pobeda“, rekao je šef struke Partizana mt:s Vlade Jovanović.