28.12.2010 · 00:00

Sjajni crno-beli u Zagrebu 55:85

Crno-beli su odigrali 13. utakmicu u sezoni u regionalnoj ligi, poslednju u 2010. godini. Ubedljivo su savladali ekipu Cibone, kojoj nisu dozvolili ni jednog trenutka mogućnost da izjednači, odbrana Partizana mt:s tokom čitavog meča je funkcionisala odlično za pobedu rezultatom 85:55 (16:8, 30:19, 20:18, 19:10). Odličnom odbranom crno-beli su kontrolisali uvodnu deonicu. Igrači Cibone su poene iz igre postigli tek u šestom minutu igre. Ekipa Partizana mt:s nije maksimalno iskoristila lošu igru domaćina pa je za tih šest minuta imala samo sedam poena prednosti, uz dobre partije Katića i Veselija. Gist je upotpunio seriju crno-belih od 9:0, a Lalić je uspeo da prekine rezultatsku ofanzivu tima iz Humske za 2:9. Od tog trenutka domaći su se probudili i napravili mini seriju za 7:13. Međutim to nije mnogo uticalo na igru Zagrepčana, pa su do kraja deonice crno-beli sačuvali dvostruku prednost 8:16. Drugi kvartal crno-beli su počeli odlično, sigurnim napadom i još boljom odbranom, došli su do serije od 9:0 za 9:25.

Zubčić je to prekinuo prvom trojkom, koju su odmah uzvratili Gist i Klobučar sa iste distance 12:32. Igrači Cibone dosta napada nisu iskoristili, pa su crno-beli iz kontranapada dolazili do novih poena 18:37. Mini seriju 5:0 hrvatskog tima počeo je Zubić novom trojkom. Gist je ponovo bio uspešan van linije 6, 75, dok su domaći košarkaši uspeli da u poslednjem napadu prvog poluvremena upišu nove poene uz zvuk sirene za 27:46. I u trećoj četvrtini izabranici Vlade Jovanovića su nastavili sa odličnom igrom, pre svega u odbrani, a u napadu su to lako materijalizovali. Krilni centar crno-belih nastavio je sa odličnim partijama, dok je na drugoj strani Giriček bio efikasan za svoj tim 43:63.

U poslednjem napadu trećeg perioda Kurtis je postigao trojku uz zvuk sirene za 45:66.Nastavili su svoji igračku dominaciju u ovom susretu igrači Partizana mt:s, nisu dozvolili Ciboni ni mogućnost za početak preokreta. Dvocifrena prednost koju su stekli u drugoj deonici samo je nastavila da raste, a sigurni košarkaši u crnim dresovima nisu spuštali intenzitet svoje igre 52:77. Potom je nastupio period bez poena na obe strane, Bogdanović je to ispravio, a ispratio ga je i Džavaji za 55:81. Do kraja utakmice crno-beli su uspeli da zabeleže i najveću prednost na ovom meču 55:85, što je ujedno bio i kranji rezultat utakmice. Partizan mt:s je tako zabeležio sedmu pobedu u NLB ligi, najubedljiviju u istoriji susreta sa Cibonom na njihovom parketu. „Čestitao bih svojoj ekipi na zasluženoj pobedi, igračima na pravom pristupu od prvog do poslednjeg minuta. Jako smo bili opterećeni sa igom na gostujućem terenu, ne sada u Zagrebu, već uopšte, obzirom da od početka nismo zabeležili ni jednu pobedu.

Imali smo jednu dozu pritiska, koju iz utakmice u utakmicu na gostujućem terenu, nismo upevali da kanališemo. Danas smo taj pritisak pretvorili u dobru energiju koju smo pre svega pokazali u odbrani. Od prvog minuta smo nametnuli svoj ritam. Napravili smo jak pritisak preko celog terena, zaustavili njihovog najboljeg igrača Bogdanovića. Samim tim smo lakše igrali u napadu, što kontranapadom što pozicionim napadom, najviše preko naših visokih igrača i došli tako do svoje igre. U drugom poluvremenu smo nastavili u istom intenzitetu, uz veliki broj rotacija i zasluženo upisali novu pobedu“ rekao je trener crno-belih Vlade Jovanović nakon utakmice u Zagrebu.