18.12.2010 · 00:00

Crno-beli ubedljivo savladali Krku

Crno-beli su u utakmici 12. kola NLB lige ugostili ekipu Krke. Izabranici Vlade Jovanovića vodili su tokom čitave utakmice i nisu dozvolili iznenađenje u hali Pionir, pobedili su Krku rezultatom 75:50 (25:10, 12:15, 24:17, 14:8). Košarkaši Partizana mt:s su odlično počeli utakmicu, raspoloženi Gist nekoliko napada je efektno završio, dok je i Katić pod košem bio siguran za vođstvo od 13:5. Centri kluba iz Humske su nastavili sa odličnim partijama, pa su izabranici Vlade Jovanovića imali dvocifrenu prednost u 7. minutu igre 17:7. Prvu trojku za crno-bele postigao je Milosavljavić u finišu prve četvrtine za 25:10. Drugu deonicu crno-beli su počeli sa manje intenziteta u odbrani, što su iskoristili izabranici Aleksandar Džikića i napravili seriju od 11:0 za 27:21. Crno-beli su ponovo preko gista i Katića i njihove odlične saradnje sa bekovima napravili seriju od 7:0 i ponovo vratili ranije stečenu prednost 34:22. Druga deonica je obilovala nepreciznim šutevima na obe strane, ispravio je to Lučić trojkom uz zvuk sirene za 37:25.

Početkom trećeg period igre Krka je ponovo imala bolji početak, ali su crno-beli konsolidovali odbranu i tako ponovo prešli u dvocifrenu prednost 44:34. Božić i Milosavljević su vezali dve trojke i rezultat na semaforu je pokazivao 50:35. U nastavku je Džavaji imao odlične poteze pod košem Krke za 59:42. Konačan rezultat uoči odlučujuće deonice postavio je Lučić 61:42. Poslednju deonicu počeo je Džerels šutem van linije 6, 75, koju je ponovio 34. minutu za 67:46. Milosavljević je upisao nove poene za 71:48. Crno-beli su bili ubedljivi tokom čitave utakmice i nisu dozvolili ekipi Krke da napravi iznenađenje. U poslednjim minutima zabeležena je i najveća prenost na utakmici 75:50, što je i bio konačan rezultat.Gosti KK Partizan mt:s na današnjoj utakmici bili su mali košerkaši KK Trepča.

Oni su sa vršnjacima crno-belog tima odigrali prijateljsku utakmicu na poluvremenu. Oduševili su publiku u Pioniru, a njihovom zajedničkom pozdravu na kraju pridružio se i Džejms Gist. „Čestitаo bih ekipi Krke nа fer igri, a pogotovu na dosdаšnjem delu sezone, odligrali su dosta dobrih utakmica i zasluženo su bili prvi na tabeli. Drаgo mi je da smo posle utakmice sa Prokomom i borbe zа top 16 skinil teret sa leđa, jer to je bilo veliko opterećenje. Hteli smo ovom utаkmicom dа postаvimo stаndаrd igre i dа pokаžemo dа možemo i bolje. Veomа bitnа pobedа zа nаs. Čestitаo bih igrаčimа i vernim nаvijаčimа koji su večeras došli u halu da nas podrže“, rekao je trener Jovanović nakon poslednje utakmice u hali Pionir ove godine.