Subota, 06.03.2021 (19:00)

17.12.2008 · 00:00

Crno-beli bez pobede u Milanu

U 8. kolu Evrolige Partizan je izgubio utakmicu u Milanu, rezultatom 73:59 (26:16, 15:18, 16:6, 16:19). Crno-bele nije služio šut u prvoj deonici, dok su domaćini bili sigurniji i precizniji. Druga četvrtina je donela angažovaniju igru Partizana i nadu za preokret kada su se približili na samo 32:29. Međutim, od tog trenutka Armani Jeans ponovo vraća svoju igru i dolazi na 57:40, period igre u kom su crno-beli postigli samo 6 poena. U poslednjoj četvrtini košarkaši Partizana su parirali protivniku, ali nisu uspeli da nadoknade razliku i utakmica je završena zasluženom pobedom ekipe iz Milana. AJ Milano – Partizan 73:59 (26:16, 15:18, 16:6, 16:19 ). “Čestitam Milanu na pobedi koja je zaslužena, jer su odigrali punom energijom, imali su trinaest skokova više od nas, odigrali su dobru utakmicu.

S druge strane, uvek kada se igra slabija utakmica postavlja se pitanje koliko u tome participira kriterijum suđenja. Mislim da je suđenje večeras bilo skandalozno, izuzimajući gospodina Pukla. S obzirom da je bio prisutan i delegat Rigas sve je jasnije šta se to dešava od prvog kola, kada smo igrali sa Efesom, preko Reala u Beogradu, kada su sudije koje su nas oštetile bile kažnjene, potom situacija u Atini kada se ne priznaje tri poena iako je koš dat u sklopu regularnog vremena, niti se uvažava žalba, do Reala kada se svira faul dok vreme stoji, što se u poslednja dva minuta obavezno svira namerna lična, a tada to nije učinjeno.

Nakon toga i utakmica sa CSKA kada se svira faul koji je i odlučio tu utakmicu. Ovo večeras je prevršilo svaku meru i očigledno je njihova želja da se bogate ekipe plasiraju u dalji tok takmičenja isuviše snažna, ali mislim da takva politika, da se ljudi iz sportskog sveta mešaju u sport, da se ovako sudi, nije dobra za košarku. Na svakoj utakmici mi smo ćutali i svaki put je sve gore, sada nešto moramo i da kažemo“, rekao je trener crno-belih Duško Vujošević. AJ Milano: Bulleri 2 , Filloy, Hall 2, Sow 2, Mordente 8, Vitali 14, Thomas 14, Rocca 6, Katelynas 10, Mićević, Sangare 3, Hawkins 12. Partizan: Tepić 19, Milošević 2, Rašić 3, Tripković 7, Veličković 9, Lasme 6, Aleksić, Vitkovac, Božić, Rakočević 9, Veseli, Vraneš 4.