05.12.2010 · 00:00

Nova pobeda u NLB ligi

Deseto kolo NLB lige dovelo je ekipu Igokee u Beograd. Prvi zvaničan susret Partizana mt:s i tima iz Aleksandrovca u istoriji završen je pobedom crno-belih rezultatom 77:72 (22:12, 18:19, 20:18, 17:23). Crno-beli su već na početku napravili seriju od 6:0, koju su gosti kasnije potpuno preokrenuli u svoju korist i poveli sa 6:7. Sigurnija igra u napadu ponovo je dovela izabranike Vlade Jovanovića u vođstvo 10:7. Dosuđenu nespotstku ličnu Lučiću, košarkaši Igokea su pretvorili u nova četiri poena. Kecman i Milosavljević su potom zabeležili dve vezane trojke za 18:11. Dvosifrenoj prednosti ekipi Partizana mt:s doprineo je i Gist, a prvi period igre završen je rezultatom 22:12. U nastavku je viđena brža igra obe ekipe, ali prvi minuti druge deonice nisu doneli veće promene rezultata 26:17. U 13. minutu isključen je Rakočević, a Klobučar je realizovao dva bacanja od četiri za 30:17.

Čvrstu odbranu su igrali i jedni i drugi, a crno-beli su u napadu bili konstantni za 34:21. Od tog trenutka izabranici Slobodana Klipe koristili su sve greške u napadu momaka iz Humske i serijom od 9:0 istopili prednost šampiona 34:29. Do kraja prvog poluvremena Katić je bio efikasan i sa distancei pod košem, dok su na drugoj strani Harvej i Čejs postizali poene za svoj tim za 40:31. Početak trećeg perioda igra obeležilo je dosta izgubljenih lopti na obe strane, kao i promašaji sa čistih pozicija, pa se rezultat nije značajno menjao 45:33. U trećoj četvrtini piblika je na pravi način reagovala na pobedu tenisera u Dejvis Kupu, a crno-beli košarkaši su i te ovacije ispratili sa odličnim potezima. U nastavku igre ponovo su se gosti probudili i i uspeli da umanje prednost šampiona na samo šest razlike 50:44. Džavaji je potom bio siguran sa svojih pozicija i ubrzo je tim Partizana mt:s vratio dvocifrenu prednost 56:45.

Uoči odlučujuće četvrtine crno-beli su sačuvali prednost od 11 razlike 60:49. U poslednjem periodu igre košarkaši Partizana mt:s nisu dozvolili preokret. Tokom polsednjih deset minuta susreta igralo se koš za koš, a tim iz Aleksadrovca je uspeo da dobije poslednju deonicu ali to nije bilo dovoljno da utakmica uđe u neizvesnu završnicu. Trijumfovali su crno-beli rezultatom 77:72.„Čovek može da bude zadovoljan samo pobedom. Od prvog minuta utakmice smo igrali sa nedovoljnom angažovanošću,a u pojedinim trenucima kada intenziet dođe do nivoa koji je potreban,napravimo tri četiri gluposti i greške. One se obavezno se vezuju i utakmica se vrati u egal i tako je teklo čitavo vreme. Ne bih hteo da govorim zbog čega je to, jednostavno je tako.

Nadam se da se neće ponoviti ovakva naša igra, nadam se da će se Kurtis još bolje uklopiti, treba mu još vremena. Nadam se boljim izdanjima, da će ući u bolji ritam. Moramo da pojačamo trening, da izgledamo bolje. Imamo probleme,koji prouzrokuju slabije igre, da li je došlo do opuštanja ili sama promena rostera remeti hemija, to ćemo videti. Ali, to je sve teorija, prvo moramo da analiziramo ovu i prethodne dve utakmice i da probamo radom da ispravimo tu situaciju“, rekao je trener aktuelnog šampiona Vlade Jovanović.