14.12.2008 · 00:00

Crno-beli ubedljivi protiv Cibone

U derbiju 12. kola NLB lige košarkaši Partizana savladali su ekipu Cibone rezultatom 69:56. Meč je obeležio Uroš Tripković, koji je nastavio seriju rešetanja koša protivnika iza linije 6,25 (8/9). Još jedan detalj statistike uticao je da Partizan odnese sigurnu pobedu. Čak 20 skokova više crno-beli su imali u odnosu na protivnika (42:22). Agresivan start obe ekipe obeležio je prvu četvrtinu. Na prvi mini odmor Partizan odlazi sa 4 poena viška. U drugoj četvrtini dolazi do izražaja šut spolja i Partizan se odlepljuje na dvocifrenu prednost. U drugom poluvremenu crno-beli nastavljaju sa odličnom igrom i nedozvoljavaju Zagrepčanima da priprete. Nekoliko atraktivnih poteza košarkaša Partizana do kraja meča, diglo je na noge skoro pun Pionir, da pozdrave još jednu veliku pobedu našeg tima. "Utakmica protiv Cibone nam je bila veoma važna. Imali smo teško gostovanje u Madridu i malo vremena za pripremu ove utakmice.

Cibona je na početku sezone napravila dva kiksa. Izgubili su od Hemofarma i kući od Zadra, pa je svaka njihova naredna utakmica eliminaciona. Puno ekipa konkuriše za F-4 i biće velika borba do kraja ligaškog dela sezone u Jadranskoj ligi. U odličnoj su formi, na svakoj poziciji imaju po 2 kvalitetna igrača. Imaju budžet od 4 miliona evra i to pravdaju odličnim rezultatima u Evroligi. Imaju kvalitet i odličnog trenera. I u staroj Jugoslaviji utakmice između Partizana i Cibone, bile su derbi utakmice. Moji igrači zaslužuju svaku pohvalu u etičkom smislu.

Primili su samo jednu stipendiju, a igraju i bore se za svoj klub i državu kao da nepostoji problem. Zahvaljujem se publici koja je došla u velikom broju. Shvataju koliki značaj ima rezultat u Jadranskoj ligi, kao kvalifikaciono takmičenje za učešće u Evroligi.", rekao je trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Cibona 69:56 (18:14, 19:13, 10:11, 22:18) Partizan : Tepić 8, Milošević , Rašić 9, Tripković 26, Veličković 10, Lasme 2, Aleksić , Vitkovac , Božić , Rakočević 6, Vesely 3, Vraneš 5. Cibona: Homan 5, Kus 9, Longin 3, Prkačin 3, Troha 5, Vukušić 7, Andrić 2, Calloway 18, Kaštropil , Zubčić , Princ , Rozić 4.