13.11.2010 · 00:00

Crno-beli bez trijumfa u Češkoj

Crno-beli nisu uspeli da zabeleže novi trijumf u NLB ligi. Šampion Češke Nimburk slavio je rezultatom 73:69 (16:15, 23:20, 17:17, 19:17) Partizan MTS je krenuo nešto slabije, dok su Nimburku svi prvi šutevi pogodili cilj. Otuda i startnih 10:2 za domaćina, posle samo četiri minuta. Vlade Jovanović je pozvao tajm-aut, posle čega je sve krenulo daleko bolje. Veseli i Gist su zakucavali, Džavaji apsolutno zagospodario reketom, pa je serija 11:0 postavila dešavanja na parketu na svoje mesto – 10:13. Do odlaska na prvi mali odmor Nimburk je uspeo donekle da zaustavi Parni valjak i uđe u drugu četvrtinu sa pola koša viška (16:15). Međutim, to je bilo samo privremeno. Devetostruki uzastopni šampion Srbije se zahuktao, počeli su da zakucavaju Lučić i Džavaji, dok je Lafajet igrao bez greške. Zato je i Partizan MTS poveo 22:16. Crno-beli su igrali pre svega sjajnu odbranu, zatvorili sve puteve ka košu zahvaljujući čemu su održavali prednost. Međutim, nekoliko puta su Česi odgovorili koševima uz faul i to posle ofanzivnih skokova koji su omogućavali druge i treće napade, što je omogućilo seriju 7:0 i preokret u 19. minutu (36:32).

Sa dva poena minusa Partizan MTS je otišao na poluvreme – 37:35. Po povratku sa velikog odmora šampion je krenuo furiozno. Sjajnom odbranom i brzom tranizicijom za pet minuta su crno-beli došli do najvećih plus devet, košem sjajnog Džavajia (39:48). Međutim, posle odlične defanzive ponovo je usledilo nekoliko propusta u odbrani, lako primljenih koševa zbog čega je domaćin preko Čestera Simonsa prvo smanjio zaostatak, potom i prešao u vođstvo – 54:52. Crno-beli nikako nisu uspevali da dođu do prave igre, a vrlo brzo su izašli i iz bonusa u poslednjoj četvrtini. Prednost domaćina je rasla do 60:53 u 35. minutu, kada se Partizan MTS vratio na samo minus dva. Ipak, tada je izgubljena lopta, a u narednom napadu Nisim je pogodio ključnu trojku. Crno-beli su pokušali da naprave još jedan preokret, ali nije bilo dovoljno vremena. Vlade Jovanović, trener Partizana mt:s, posle utakmice je rekao: "Očigledno ne možemo da povežemo dve, ili tri utakmice u istom intenzitetu. Ne mislim samo u fizičkom domenu, već pre svega o tome sa kakvom glavom ulazimo u utakmicu. U NLB ligi nema nekvalitetnih ekipa.

Već sam pomenuo da se Nimburk sprema za početak Evrokupa i da ove utakmice igra kao trening mečeve, bez rezultatskog značaja. Iz toga su još opasniji nego što je njihov realni kvalitet. Opet, što se tiče samog rostera, imaju kvalitet. Mi smo u pojedinim trenucima izgledali jako dobro, ali smo im u tim momentima, kada smo mogli da prelomimo utakmicu, ishitrenim šutevima i lošom odbranom, iako nismo izašli iz bonusa, dozvoljavali da se vrate u igru. To se dešavalo dva puta, u drugoj i trećoj četvrtini kada smo imali oko devet razlike i mogli da prelomimo utakmicu. Kasnije smo ušli u problem egal utakmice i na kraju izgubili, bez tečnog napada i sa jako slabim procentom šuta od 12 odsto, sa samo dve pogođene trojke i tokom cele utakmice problemom sa ofanzivnim skokom gde su praktično imali 10 uhvaćenih lopti više u napadu od nas.

Oni su bili rasterećeniji pred punom dvoranom i dobili utakmicu." Nymburk – Partizan mt:s 73:69 (16:15, 23:20, 17:17, 19:17) Nymburk: Nisim 21, Nečas 7, Simons 22, Pumprla, Lenzli 4, Koh, Sokolovski 2, Šlezak, Vjoral, Kremen 4, Čan 15. Partizan mt:s: Kecman 10, Veseli 4, Lafajet 7, Milosavljević 6, Gist 12, Božić, Katić 9, Đekić, Klobučar 5, Mitrović, Džavaji 14, Lučić 2.