31.10.2010 · 00:00

Neizvesna završnica pripala Olimpiji

Partizan mt:s i Union Olimpija odigrali su derbi kola NLB lige. Dva Evroligaša su prikazala dobru igru, crno-beli su vodili čitavim tokom utakmice, ali je tim iz Ljubljane uspeo da uvede meč u neizvesnu završnicu i zabeleži novu pobedu rezultatom 75:73 (12:20, 14:17, 19:19, 30:17). Crno-beli su mnogo sigurnije i skoncentrisanije ušli u utakmicu. Košarkaši Olimpije su u prvim momentima promašili sve šuteve iz igre, a prve poene postigli su sa linije slobodnih bacanja tek nakon četiri minuta igre. Izabranici Vlade Jovanovića su pogodili su dve trojke, Đekić i Veseli, dok su biloi uspešni Džavaji i Katić pod košem, kao i Lafajet sa distance za dvocifreno vođstvo 1:12. Šermadini je postigao prve poene iz igre za svoj tim, a u narednom napadu plej crno-belih bio je uspešan za tri poena 6:17. U strelce se upisao i Gist, kome je ovo bila debitantska utakmica za klub iz Beograda za 8:19. Ubrzali su svoju igru domaćini, ali je ipak su košarkaši Partizana mt:s sačuvali prednost 12:20. Početkom druge deonice, klupa Olimpije je dobila tehničku grešku, koju crno-beli nisu uspeli da meterijalizuju.

Nakon dosta promašaja na obe strane i izgubljenih lopti, prvi su se snašli gosti, iz drugog napada bio je uspešan Veseli, dok je Kecman ubacio prvu trojku za 14:27. Ponovo su domaćini agresivnijom odbranom i nešto sigurnijim napadom napravili seriju od 7:0. Gist i Džavaji su ponovo bili dominatni pod košem i Partizan je vratio dvocifrenu prednost 21:31. Do kraja prvog poluvremena viđena je brža igra na parketu dvorane Stožice, efektni potezi ređali su se na obe strane, ipak crno-beli su sačuvali prednost od 26:37. Pinkni i Gregori su nosili igru domaćina, a za Partizan mt:s Kecman je postigao nove trojke 32:45. Olimpija je vezala sedam poena u seriji, zabeleživši prvu trojku na utakmici (Ilijevski), što je bio znak za tajmaut klupe crno-belih 39:48. Već nakon manjeg predaha, kapiten Božić je postigao dve trojke sa velike udaljenosti za 41:54.

Treću deonicu završio je Gregori šutem sa distance uz zvuk sirene za 45:56. Zonskom odbranom Olimpija je pokušala da zaustavi napad Partizana, ali su Kecman i Božić nastavili sa nepogrešivim šutevima što sa distance, što van linije 6, 75 za 51:61. Kod domaćina je jedini raspoložen u nastavku bio Ilijevski za 54:61. Novu trojku postigao je Milosavljević, dok je Pinkni bio uspešan pod košem crno-belih za 59:66. Seriju od 10:0 napravili su domaćini, zaustavili su tim Vlade Jovanovića i utakmica je uvedena u neizvesniji tok. Kada j ePartizan prekinuo seriju tima iz Ljubljane, igralo se koš za koš 66:70. Prvo izjednačenje na utakmici doneo je Gregori, a Pinkni, nakon promašenij penala Džavajia, vodi Olimpiju u prvo vođstvo 72:70. Veseli i Kecman su vratili rezultatsku prednost na stranu svog tima 72:73. U penal završnici Ožbolt je bio siguran, a potom i Pinkni za novu pobedu Union Olimpije rezultatom 75:73.„Nažalost ponovo smo izgubili u neizvesnoj završnici.

Trideset i pet minuta smo pružali jako dobru igru, ali se prestali pet minuta nismo dobro snašli. Nismo dobro odgovorili na njihovu agresivniju odbranu, a i u 35. minutu smo ostali bez rotacija ne pozicijama jedan i pet. Izlaskom Lafajeta i Katića minutaža na pozicijama se produžila pojedinim igračima. Džavaji taj kontinuitet nije mogao više da odigra u intenzitetu koji je bio potreban. Pala nam je koncentracija u napadu, dosta izgubljenih lopti smo imali u tom trenutku, na mali broj šutnutih bacanja (samo 17), promašili smo tri, a potom smo i veoma lako primili poene. U prvom poluvremenu smo imali dobar procenat šuta za tri poena i kontrolu skoka u napdau, a u drugom oni su se izjednačili sa nama u skoku, a nama je nastala adekivatna agresivnost u tom košarkaškom elementu.

Oni su imali veliki broj šutnutih slobodnih bacanja, nasuprot našem znatno manjem broju. Imali smo dosta izgubljenih lopti, a praktično preostalih dvadeset minuta smo odigrali bez prvog plejmejkera, koji je izašao zbog pet ličnih“, nakon utakmice u Ljubljani rekao je trener srpskog šampiona Vlade Jovanović. Union Olimpija Perry 2, Ilijevski 18, Anagonye, Gregory 16, Salin, Murič, Jagodnik 4, Shermadini5, Pinkney 17, Markota 11, Lorbek, Ožbolt 2. Partizan mt:s Lafayette 7, Kecman 18, Klobučar, Lučić 2, Milosavljević 10, Katić 6, Jawai 9, Mitrović, Božić 8, Gist 2, Vesely 8, Đekić 3.