16.10.2010 · 00:00

Široki odneo pobedu

Ekipa aktuelnog šampiona regionalne lige sastala se danas sa timom iz Širokog Brijega. Njihov jedanaesti susret, prvi u sezoni u okviru 3. kola NLB lige, pripao je domaćoj ekipi rezultatom 86:79 (16:12, 25:23, 16:22, 29:22). U uvodnim minutima viđena je nešto tečnija igra domaćina u odnosu na naš tim. Crno-bele je u tim trenucima u rezultatskoj ravnoteži držao Džavaji, za 7:6, dok su na drugoj strani Štemberger i Grgat bili na visini zadatka. Milosavljević je bio uspešan u nastavku, međutim crno-beli nisu bili dovoljno efikasni u napadu, ali tu činjenicu nije u potpunosti iskoristio tim trenera Velića pa je prva deonica završena sa samo četiri poena minusa 16:12.

Već na početku drugog perioda igre Klobučar sa trojkom i Milosavljević sa efektnim prodorom doveli su svoj tim u prvo vođstvo na meču 16:17. U istom maniru su potom uzvratili Morović i Prilepić za 21:17. Perišićeva rola je donela nova četiri poena timu iz Širokog, a na to je odgovorio Kecman van linije 6, 75 za 25:22. Do osam poena viška domaćini su došli preko Morovića, Ramljaka i Grgata za 34:26. U nastavku su nedostajali poeni iz igre i na jednoj i na drugoj strani, a svi postignuti su upisani sa linije slobodnih bacanja. Više prilika za to su imali domaćini za 38:31. U 19. minutu Prilepić je postigao novu trojku za dvocifreno vođstvo svog tima 41:31.

Nakon Katićevog sigurnog šuta sa linije penala, Veseli je u narednom napadu uspeo da efektno poentira i tako umanji rezultatski deficit na 41:35. Efikasne poslednje sekunde drugog perioda crno-beli su preslikali i početkom trećeg kvartlala. Pre svega odličnom odbranom i serijom od 10:0 došli su do izjednačenja 41:41. Špralja je to prekinuo novom trojkom. Katić i Milosavljević su u tim trenucima pružali odlične partije i crno-beli su ponovo prešli u vođstvo 50:53. U narednom periodu Planinić i Prilepić su upisali nove poene, većinom sa linije slobodnih bacanja za novo vođstvo za 57:53. Novo poravnanje su doneli Kecman i Džavaji uoči početka odlučujuće četvrtine. Kecmanova trojka uz faul donela je novu prednost beogradskoj ekipi. Seriju Partizana mt:s od 8:0 prekinuo je Špralja za 59:61.

Potom je viđena veoma čvrsta igra sa malo postignutih koševa i nova izjednačenja 62:62. Špralja i Planinić su pronašli put do koša crno-belih i ponovo doveli svoj tim na +4, međutim pod njihovim košem snašli su se Veseli i Katić za novo izjednačenje 66:66. Prilepić je nakon toga imao odličnu seriju od tri nove trojke uz sigurnost sa penala i Široki je došao u prednost od 77:68. U tim trenucima Partizanu je poene donosio Milosavljević, međutim to nije bilo dovoljno za preokret u poslednjim minutima meča. Pobedu su zabaležili domaćini rezultatom 86:79 (16:12, 25:23, 16:22, 29:22). „Mislim da smo utakmicu izgubili samim pristupom već ne početku. Oni su vodili čitavim tokom meča, mi smo u pojedinim trenucima uspevali da izjednačimo, međutim to nije bilo dovoljno upravo zbog pristupa utakmici kojim nisam zadovoljan. Način na koji smo se borili za svaku loptu na utakmici sa Hemofarmom, nam je sada nedostajala u potpunosti.

Kada smo ipak uhvatili ritam utakmice i došli u rezultatski egal, tog trenutka oni su se otvorili i počeli da pogađaju šuteve čak i preko ruke. To su bili ključni trenuci susreta, kada mi već osam i devet poena razlike nismo uspeli da stignemo. Nismo uspostavili unutrašnju igru, a kada nam je to pošlo za rukom, promašili smo neke lake poene, kao i otvorene šuteve. Uzavršnici smo najviše pali u fazi odbrane“, rekao je trener crno-belih Vlade Jovanović.Široki TT Kabeli Prilepić 17, Barać 1, Peršić 9, Naletić 1, Grgat 12, Špralja 13, Štemberger 5, Morović 12, Bilinovac, Planinić 13, Novak, Ramljak 3. Partizan mt:s Jawai 10, Milosavljević 19, Kecman 14, Vesely 13, Klobučar 8, Lešić, Đekić, Jaramaz, Božić, Mitrović, Lučić 2, Katić 13.