13.10.2010 · 00:00

Odlični crno-beli upisali pobedu!

Crno-beli su se u 2. kolu NLB lige sastali sa ekipom Hemofarma, svojim starim rivalima. Pobedu je na njihovom 66. susretu odneo tim iz Humske, pa je tako upisana još jedna pobeda, 53. u njihovim međusobnim susretima. U uzbudjivoj utakmici uspešniji su bili momci u crno-belim dresovima rezultatom 77:66 (16:15, 27:17, 14:15, 20:19). Petorka Partizana mt:s je odlično počela utakmicu, pre svega dobrom odbranom zaustavila napade Vrščana koji su svoje prve poene dali tek u 4. minutu igre. Đekić i Veseli su bili uspešni u napadu, dok su na drugoj strani uzvratili van linije 6, 75 Savović i Mačvan za 8:6. Od 7. minuta igralo se koš za koš i ekipe su se smenjivale u vođstvu.

Pri rezultatu 13:13 Mačvan je bio uspešan pod košem crno-belih, dok je Kecman trojkom doneo pola koša prednosti uoči drugog perioda igre 16:15. Džavaji i Milosavljević su upotpunili seriju tima iz Humske od 9:0, koju su igrači Hemofarma ublažili vezanim trojkama za 25:21. Međutim Božić i ponovo Milosavljević su brzim trojkama nakon odličnih odbrana doveli Partizan mt:s u dvocifreno vođstvo 31:21. Novu seriju crno-beli od 8:0 prekinuo je Šutalo šutem sa distance. Na terenu je viđena brža igra oba tima u kojoj su se bolje snašli gosti napravivši seriju od 8:0 za 35:31. Međutim do kraja deonice odlične partije Džavaija, Božića i Kecmana ponovo su vratile crno-bele na plus jedanaest. Nakon velikog odmora ekipa Vlade Jovanovića je novim poenima povećala seriju na 11:0, koju su igrači Hemofarma prekinuli tek nakon četiri minuta igre 48:34.

U strelce se potom upisao i Klobučar novom trojkom za svoj tim za 53:37. Crno-beli nisu koristili prilike za nove poene na liniji slobodnih bacanja, dok su gosti popravili napad i približili se na 56:47. Odlučujuću četvrtinu crno-beli su počeli konfuzno, sa dosta izgubljenih lopti, što je tim trenera Lukajića iskoristio i ponovo se rezultatski vratio u igru 57:52. Nakon kontranapada koji su uspešno završili Kecman, Lučić i Milosavljević domaći tim je ponovo nametnuo svoj ritam na parketu. Vrščani su parirali šutem sa distance za 65:59. Do kraja susreta crno-beli su prikazali sjajnu igru i saradnju,a publika koja je skoro do poslednjeg mesta ispunila halu Pionir zadovoljno je aplauzima nagradila prvu pobedu aktuelnih šampiona u novoj sezoni. "Čestitao bih Hemofarmu na fer i korektnoj igri. Čestitao bih i svojim igračima, koji su pokazali borbenost požrtvovanost, i što je najvažnije ušli su u meč sa emocijom, a to sam od njih tražio pred prvu utakmicu.

Tu energiju smo preneli na teren, i u napadu i u odbrani, i to nam se na kraju i isplatilo. Odigrali smo utakmicu u visokom ritmu. Imali smo i padove, koje ćemo imati i tokom sezone, ali moram da pomenem da ako se pet igrača koji su na parketu bore za svaku loptu bez obzira na rezultata, ja moram da budem zadovoljan. Čestitao bih im na tome. Želeo bih i da se zahvalim publici, koja nas je sjajno bodrila i na prošloj i na ovoj utakmici. Mi smo dobili aplauze koje je zaslužila ona prethodna ekipa, ta ekipa je dobijala aplauze na kontu uspeha tima koji je igrao pre njih i tako u nazad.

Dobijamo akontaciono aplauze i to moramo da opravdamo svaki put kada izađemo na teren. Moram da pohvalim navijače koji su kao i prošli put bili naš, kaže se šesti igrač, ja bih rekao nezamenljiv igrač. Zahvalio bih im se i što su došli u ovolikom broju i što podržavaju ovaj poprilično nov tim", nakon utakmice rekao je trener crno-belih Vlade Jovanović.Partizan mt:s Kecman 10, Klobučar 3, Jaramaz, Lučić 7, Milosavljević 13, Katić 10, Jawai 8, Lešić, Mitrović, Božić 11, Vesely 12, Đekić. Hemofarm Stada Pavković 15, Božović, Abdul Hamid 10, Krstović 4, Šutalo 6, Mačvan 22, Savović 9, Borisov, Knežević, Jordan, Maraš, Anđušić.