09.10.2010 · 00:00

Crno-beli bez pobede na startu

Košarkaši Partizana mt:s odigrali su prvu zvaničnu utakmicu nove sezone takmičenja u NLB ligi. Prvi protivnik ekipi Vlade Jovanovića bila je podgorička Budućnost m:tel. Veoma neizvesna utakmica sa mnogo preokreta završena je pobedom ekipe Budućnosti rezultatom 78:79 (26:17, 12:17, 13:23, 27:22).Prve minute obeležila je odlična igra Džavaija pod košem i kapitena Božića koje je i postigao prvu trojku na meču za vođstvo od 10:4. Gosti su bili uspešni iz kontranapada nakon dobrih odbrana, međutim ponovo je odlična saradnja unutrašnje i spoljne linije crno-belih dovela do atraktivnih poteza i rezultata 16:9, nakon zakucavanja Veselija. Početkom 9. minuta crno-beli su došli i do dvocifrene prednosti nakon serije od 12:1, 24:10. Do kraja prve deonice Budućnost je odigrala agresivnije i ublažila rezultatski zaostatak 26:17.Prvi poene u nastavku su upisani tek nakon dva minuta igre, posle dosta ne realizovanih napada na obe strane. Konsolidovali su redove i jedni i drugi, pa je na parketu viđena smirenija igra koja je donela i nove poene. Crno-beli su se ponovo bolje snalazili i vratili dvocifrenu prednost 36:24.

Poslednja tri minuta druge četvrtine bila su u potpunosti u znaku tima iz Podgorice koji je napravio je seriju od 8:0 i tako zaključio ovaj period igre 38:34. Budućnost je nastavila sa serijom i preciznim šutevima sa distance i u 23. minutu prvi put prelazi u vođstvo. Odličan šut gostiju za tri poena polako je uvećavao njihovu prednost, pa je trener Jovanović bio prinuđen da traži tajmaut, a čitava hala Pionir je stala na noge i bodrila njegove izabranike. Međutim gosti su nastavili sa dobrom igrom u napadu 44:55. Uoči odlučujuće četvrtine crno-beli su bili u zaostatku od šest poena. Početak četvrtog perioda je doneo izjednačenje našem timu, pre svega zbog angažovanja Kecmana i Džavaija. Na asistenciju Klobučara, Veseli je ponovo efektno došao do novih poena za 57:57. Milosavljević je bio precizan za novo vođstvo, ali su Podgoričani uz zvuk sirene pogodili novu trojku, koju je Partizanova dvanaestica u narednom napadu uzvratila za 63:61. Igralo se koš za koš ka sve neizvesnijoj završnici meča. Lučić i Katić u upisali nove poene, a kapiten Božić je pogodio mnogo važnu trojku na isteku 37. minuta za 72:68.

Međutim nizali su se poeni na obe strane a trojka Šćekića donela je izjednačenje ekipi Dejana Radonjića. Otašević je na 10 sekundi pre kraja položio loptu u koš crno-belih i tako svojoj ekipi doneo pobedu minimalnim rezultatom.Nakon utakmice trener Jovanović je rekao:“Čestitao bih ekipi Budućnosti na pobedi. Žao mi je što ekipa i ja nismo opravdali akontocione aplauze na početku utakmice.Nismo loše otvorili, ali kada je trebalo da se slomi otpor, početničkim greškama smo im dozvolili da se rezultatski približe. Deset bacanja smo promašili, bili smo bolji u skoku,međutim oseća se i nedostatak na poziciji jedan, ali to nas ne oslobađa krivce zbog poraza. Pokušao sam da im raspodelim minutažu da bih održao svežinu na poziciji jedan, ali utakmice u Jadranskoj ligi zahtevaju iskustvo. Ono će normalno doći sa utakmicama koje budemo odigrali, pa će i sama minutaža biti bolje raspoređena. Pera je igrao trideset minuta što nije planirano za njega.

Milim da pojedinci nemaju iskustva za utakmice takmičarskog karaktera, ali će je i vremenom dobijati. Za poraz smo krivi svi mi koji smo u timu. Nećemo spustiti glavu dole, pokušaćemo da se što bolje spremimo za ekipu Hemofarma koja bi po svoj prilici trebala da bude jači protivinik od Budućnosti”, istakao je trener crno-belih . ”Dobro smo počeli, ali imali smo mnogo oscilacija u igri, kako u odbrani tako i u napadu. Budućnost je imala i dosta sreće, kao I odličan procenat šuta za tri poena. U poslednja dva minuta mnogo smo grešili u odbrani. Moramo da izvučemo pouke iz ove utakmice, jer već u sredu igramo sa Hemofarmom, koji je motivisan pobedom nad Cibonom”, nakon utakmice rekao je bek Partizana mt:s Dragan Milosavljević.Partizan mt:s Kecman 11, Klobučar 8, Jaramaz, Lučić 4, Milosavljević 15, Katić 8, Jawai 12, Lešić, Mitrović, Božić 11, Vesely 9, Đekić. Budućnost m:tel Šćekić 9, Mihailović 2, Popović 2, Barović, Otašević 9, Dragićević 15, Simonović 14, Kadziulis 7, Dubljević 7, Šehović 10, Nešović 4, Milošević.