Četvrtak, 19.09.2019 (18:00)

11.12.2008 · 00:00

Sreća nedostajala i u Madridu

Treći put ove sezone ista završnica. Samo koš nedostajao je crno-belima za veliko slavlje u Madridu. Real je savladao Parizan rezultatom 68:67 (24:9, 12:15, 16:25, 16:18). Real je u utakmicu ušao smireniji i organizovaniji, pa je prva četvrtina u potpunosi pripala Madriđanima. To je ujedno bila i jedina deonica koju su domaćini odneli u svoju korist. Nešto bolja igra Partizana sledila je u nastavku, ali ni drugi period nije rezultatsku prednost Reala sveo na manje od 10 poena. Drugo poluvreme i treća četvrtina doneli su potpuni preokret. Crno-beli su se angažovanijom odbranom i odličnim šutem za tri poena potpuno vratili u meč i približili na 47:44. Real je parirao i u tom segmentu igre, ali su crno-beli bekovi i u poslednjoj četvrtini bili odlični iza linije 6,25 i tako doneli Partizanu izjednačenje, a posle i prvo vođstvo 54:55.

U veoma neizvesnoj završnici igrači Reala odigrali su izuzetno čvrstu odbranu, s obzirom da ni do tog perioda nisu izašli iz bonusa, međutim crno-beli su ipak imali napad za pobedu koji su propustili da pretvore u slavlje. Real Madrid – Partzan 68:67 (24:9, 12:15, 16:25, 16:18). “Prve dve četvrtine smo mogli da odigramo sa više hrabrosti i manje respekta prema protivnku, što smo i uradili u trećoj i četvrtoj četvrtini, kada smo pokazali i puno više karaktera i kavaliteta i došli u priliku da dobijemo utakmicu.

Napravili smo nekoliko grešaka u samoj završnici, kada se te greške najviše plaćaju i primili Tomasov šut sa velike udaljenosti, ubačena trojka, potom je Lasme napravo faul po izgubljenoj lopti i dao njima priliku da šutiraju slobodna bacanja, kao i poslednji napad koji smo organizovali bez šuta. Ovo je treća utakmica u grupi koju smo izgubili sa pola koša, Efes u Istanbulu, CSKA u Beogradu i sada. Nedostaje iskustva u samoj završnici i gledano tako, ne mozemo biti presrećni. Sa druge strane, ranije smo gubili utakmice i sa jačim timovima i sa mnogo većom razlikom, ali sada nas niko nije nadigrao. Tako da, moramo zadržati volju i verovati da bez obzira što je bilo nekoliko nesrećno izgubljenih utakmica, uz rad i volju će sve to da se vrati i da ćemo dostojno reprezentovati Partizan i srpsku košarku u drugom krugu Evrolige“, rekao je trener crno-belih Duško Vujošević. Real Madrid: Sanchez 7, Perez, Reyes 15, Hosley 7, Mumbru 4, Hervelle 3, Massey 7, Bullock 6, Llull 3, Lopez 6, Tomas 10, Hamilton. Partizan: Tepić 6, Milošević 9, Rašić, Tripković 22, Veličković 10, Lasme 7, Aleksić, Vitkovac, Božić 5, Rakočević 2, Veseli 4, Vraneš 2.