06.12.2008 · 00:00

Partizan uspešan u Splitu

Još jedna pobeda u Jadranskoj ligi, crno-beli su savladali Split CO rezultatom 60:70 (10:13, 21:22, 17:23, 12:12). Dosta izgubljenih lopti košarkaša Partizana i loša realizacija šuta domaćina obeležili su početak utakmice, u kojoj su prvi koševi postignuti tek u 3. minutu meča 0:2. Ipak u nastavku, crno-beli su uspeli da okrenu rezultat u svoju korist. Splićani su u prvoj četvrtini imali jako loš procenat šuta za tri poena, pa su crno-beli na predah ipak otišli sa rezultatskom prednošću 10:13. U drugoj deonici je prikazana brža igra oba tima, kao i veliki pritisak kluba iz Humske 12:20. Šut za tri poena je služio domaćine u drugj četvrtini pa su se ponovo približili šampionu na 31:34.

Nakon velikog odmora, Partizan je efektnim akcijama povećao svoju prednost do zasluženih 48:58. Splićani su pokušali da poremete ritam crno-belih, ali su Beograđani ipak ušli u izjednačenu završnicu i sačuvali svoju prednost. U poslednjim minutima meča svoju priliku je dobio i Nemanja Bešović i tako debitovao za prvi tim Partizana u još jednoj pobedi na Jadranu 60:70. ''Split je uvek bio težak teren, oni su napravili dobru ekipu koja je skup stranaca i domaćih igrača, skup talentovanih i uspešnih. Split je veoma neugodan protivnik i sigurno je da su protiv Partizana maksimalno angažovani i očekivali su da smo potrošeni igranjem u Evroligi. Posle dugo vremena ponovo smo putovali autobusom, a ne čarterom i tih deset sati putovanja se zaista osete, a momci su igrali preko velikog umora i pokazali izvanredan karakter. Utakmica ima svojih momenata za analizu, ulazili smo u probleme kada su oni igrali sa dve četvorke, jer mi nismo u napadu koristili njihovu nižu postavu.

Činjenica je da je veoma teško dobiti Split u Splitu i kada ste najsvežiji. Takođe, osetilo se odsustvo Rakočevića. Moram da istaknem da je suđenje bilo zaista izvanredno. Veoma sam zadovoljan pobedom, jer nas očekuje dosta teških gostovanja u Jadranskoj ligi, treba braniti poziciju jedan i poziciju da se uđe u prvih četiri. Splitu čestitam na dobroj utakmici, čestitam im na korektnoj borbi. Publika je navijala, naravno, za njih, ali je bila izuzetno korektna i drago mi je što na ovim prostorima u takvoj atmosferi ova deca ponovo igraju'', nakon utakmice u Splitu rekao je trener crno-belih Duško Vujošević. Split CO: Vrkić 9, Delaš 3, Batina 14, Vlatić, Šarac, Poljak, Brun 12, Stipanović 2, Shannon 12, Grant 8, Radić. Partizan: Tepić 11, Milošević, Rašić 11, Tripković 6, Veličković 13, Lasme 6, Aleksić, Vitkovac 4, Božić 1, Bešović, Vesely 11, Vraneš 7.