Petak, 27.09.2019 (20:00)

04.12.2008 · 00:00

Partizan slavio nad Efesom

Košarkaši Partizana uspeli su da vrate dug iz Istanbula s kamatom. U 6. kolu D - grupe Evrolige Partizan je pobedio Efes Pilsen rezultatom 83:77. Efes je prvi postigao koš na meču i poveo 2:0. To je bilo jedino vođstvo gostiju na utakmici. Crno-beli preuzimaju inicijativu i prvu četvrtinu završavaju sa 7 poena viška. U istom ritmu naš šampion nastavlja i u drugoj četvrtini i čvrsto drži vođstvo. Da igrač Efesa Kakiouzis nije iz teške pozicije u poslednjoj sekundi postigao trojku, i na veliki odmor crno-beli bi otišli sa 7 poena viška. A onda sledi najbolja treća četvrtina crno-belih u ovogodišnjoj sezoni Evrolige. Turci postižu prvi koš u drugom poluvremenu i smanjuju minus na 2 poena zaostatka. Sledi fantastična serija Partizana od 11 vezanih poena i rezultat na semaforu je 51:38.

U istom ritmu igrači Partizana nastavljaju i u poslednjoj četvrtini, i nastavljaju dominaciju pod košem. U završnici crno-beli prave nekoliko grešaka, ali pobeda nije bila ugrožena. "Veoma sam zadovoljan što smo dobili utakmicu sa većom razlikom u odnosu na prvi susret u Istambulu. Znali smo da će biti veoma teško, s obzirom da je utakmica bila jako bitna i nama i njima, pogotovu posle večerašnje pobede Panioniosa nad Realom i pobede Milana nad CSKA. Efes se pred ovaj meč dodatno pojačao sa još dva kvalitetna igrača i postali su sponzor Evrolige.

Došli su u Beograd da traže spas za plasman u TOP 16. Na poluvreme smo trebali da odemo s prednošću od 7 poena, ali dozvolili smo da nespretno primimo trojku u poslednjoj sekundi. Uspeli smo da zaustavimo njihovu spoljnu liniju, ali smatram da smo utakmicu trebali da dobijemo većom razlikom. Ovo je bila jako važna i jako teška utakmica za nas i pohvala igračima što nisu pali. Još jednom hvala publici na velikoj podršci. Ostajemo u trci za TOP 16.", rekao je nakon meča trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Efes Pilsen 83:77 (21:14, 19:22, 21:15, 22:26) Partizan: Tepić 11, Milošević , Rašić 18, Tripković 9, Veličković 10, Lasme 11, Aleksić , Vitkovac 6, Božić 3, Rakočević 2, Vesely 6, Vraneš 7. Efes Pilsen: Smith 12, Shumpert 13, Thornton 7, Gonlum 14, Vujanić 8, Peker 4, Kakiouzis 7, Drobnjak 2, Hammonds 7, Guler 3, Arslan , Akyol .