04.10.2008 · 00:00

Pobeda na startu

Crno-beli su pobedom otvorili novu košarkašku sezonu. U 1. kolu NLB lige Partizan je savladao Krku rezultatom 74:67. Gosti su bolje otvorili meč i poveli 8:0. Do kraja prve četvrtine tim iz Novog Mesta lagano uvećava razliku i na prvi odmor odlazi sa zalihom od 14 poena prednosti. Na startu druge četvrtine Krka novim košem dostiže svoj maksimum (30:14), nakon čega se naš šampion budi i agresivnijom igrom u odbrani sustiže goste. Na poluvreme se odlazi sa miroljubivih 38:38. U trećoj četvrtini crno-beli iz minuta u minut uvećavaju vođstvo i u 28. minutu prvi put dolaze do dvocifrene prednosti (55:45). Do kraja utakmice Partizan uspešno održava prednost i upisuje prvu pobedu u novom izdanju regionalne lige. "Ono što je važno, startovali smo pobedom iako igra nije bila na zadovoljavajućem nivou. Realno 7 dana pred start sezone imati ekipu na okupu jako je malo. U nezgodnom trenutku su nam se desile dve povrede - Božić na poslednjem pripremnom turniru u Igalu i Tripković pre 3 dana na treningu.

Ova utakmica je pokazala da moramo jako puno raditi, podići agresivnost i trčanje. Krka je došla u Pionir jako motivisana. Znali smo da će Marcelić odigrati na visokom nivou, iako je u poznim godinama. Dobro je da smo u dosta lošoj igri izvukli pobedu. Treba nam još vremena za uigravanje, jer posle obaveza nekih igrača prema reprezentaciji, imali smo priliku da samo nedelju dana treniramo u punom sastavu.", rekao je trener Partizana Duško Vujošević. "Prva utakmica u novoj sezoni bila je dosta teška za nas. Nismo dobro otvorili meč, ali uspeli smo da do poluvremena sustignemo protivnika. U trećoj četvrtini smo znatno povećali razliku, iako nismo prelomili, držali smo čvrsto vođstvo do samog kraja.

Krka se pokazala kao nezgodan protivnik, iako su posle pauze od nekoliko sezona ušli u ligu. Zahvaljujem se publici na velikoj podršci i nadam se da ćemo svojim igrama privući još veći broj gledalaca.", rekao je igrač Partizana Milenko Tepić. Partizan – Krka 74:67 (14:28, 24:10, 23:14, 13:15) Partizan : Lučić , Tepić 20, Riznić , Milošević 6, Rašić 10, Veličković 7, Lasme 3, Aleksić 3, Vitkovac 7, Rakočević 12, Vesely 6, Vraneš . Krka: Sebič 2, Pertov 5, Price 14, Pavič 12, Marcelić 16, Rakočević 2, Krivec 2, Župavec 5, Žvan , Shields 9.