18.02.2010 · 00:00

KRK: Crno-beli ubedljivi na startu

Utakmica četvrtfinala Kupa Radivoja Koraca između Partizan i ekipe Radnički Basket završena je rezultatom75 :57 (24:11, 13:19, 19:10, 19:17). Čvrsta odbrana na obe strane rezultirala je sa samo dva postignuta koša u prva tri minuta igre, međutim crno-beli su efikasno pronašli rešenje za odbranu Radničkog i serijom od 8:0 poveli rezultatom 10:2. U nastavku momci u plavim dresovima su postigli poene sa linije slobodnih bacanja dok su crno-beli zabeležili i prvu trojku na meču 15:3. Nakon Đekićevog šuta van linije 6, 25 i Rašić je bio uspešan sa iste distance, a košarkaši Radničkog su nakon postignutih poene sa linije penala, presekli napad crno-belih i u kontranapadu postigli nove poene iz igre za 19:9.

Prve deonica je završena još jednom trojkom, kapitena Božića 24:11. Radnički je ušao skoncentrisanije u drugu četvrtinu, serijom od 7:0 u okviru koje su postigli i svoju prvu trojku, uspeli su da umanje prednost crno-belih 26:18. Partizan je tu seriju prekinuo poenima iz reketa, a potom su nastupili minuti nervozne igre na obe strane uz dosta izgubljenih lopti i promašaja ispod koša. Tim iz beogradskog predgrađa se snašao bolje i postigavši nova dva koša došao na samo šest poene zaostatka 28:22. Crno-beli su imali problema sa organizacijom napada što su momci u plavim dresovima koristili uspešnim kontranapadima 31:26.

Do kraja prvog poluvremena crno-beli su uspeli da jačom odbranom umire napad Radničkog, a na veliki odmor su otišli sa viškom od sedam poena 37:30. Treći period je počeo novom trojkom košarkaša Radničkog, dok su crno-beli svoja rešenja tražili ispod koša za 41:35. Partizan je dobru odbranu materijalizovao u napadu i ponovo prešao u dvocifreno vođstvo 50:37. Razigrali su se crno-beli u finišu treće deonice, atraktivnom igrom došli su do novih poena i tako povećali svoju rezultatsku prednost 56:40. Visoku prednost crno-belih 60:40 košarkaši Radničkog pokušali su da ublaže, ali je u pravim trenucima dolazila i odlična igra crno-belih pa je već stečena prednost bila u potpunosti sigurna. Košarkaši Partizana nisu dozvolili iznenađenje i savladali su ekipu Radnički Basketa rezultatom 75:57.

Izabranici Duška Vujoševića su se tako plasirali u polufinale Kupa Radivoja Koraća gde će ih u subotu čekati ekipa Hemofarma, koja je pobedila valjevski Metalac. „Na neki način sam se pribojavao ove utakmice, važno je da smo turnir počeli pobedom, dobrom igrom i bez povreda. Sa druge strane, znao sam da će Radnički biti izuzetno borben, što je i bio. Možda je bio impresioniran nekoliko prvih minuta i čim su malo uspostavili igru i osetili da mogu da budu na terenu, još se njihova borbenost podigla. Normalna j estvar da oni ovu utakmicu igraju borbenije od nas i normalno je da ja na ovoj utakmici kalkulišem sa minutažom, i zbog povreda i zbog broja utakmica koje treba da se igraju za redom. Igrali smo na mahove, bilo je grešaka u seriji, pojedinci pogrešno koriste priliku koju dobiju protiv uslovno rečeno slabijeg protivnika. Nisu oni manje borbeni nego što bi trebalo, ali jednostavno treba drugčije da traže svoju priliku i svoju šansu.

Mi smo opet obavili posao, dobili smo utakmic, bilo je i perioda dobre igre. Čestitan Radničkom, sigurno se nisu obrukali i ova utakmica je neka nagrada za rad koji prolaze i motivisaće ih da prođu još veći rad do kraja sezone“rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević. Strahinja Milošević je izneo svoje utiske nakon prve utakmice na turniru:„Očekiveli smo veliku borbenost od Radničkog jer to je skupina mladih igrača. U prvom poluvremenu ta njihova borbenost nam nije dozvolila da se odvojimo nekom većom razlikom.

U drugo proluvreme smo ušli malo ozbiljnije i napravili neku razliku koja je možda i veća nego što je bilo potrebno da se ova prva utakmica odigra. Zahvalio bih se ekipi Radničkog na dobroj igri, fer i korektnoj i naravno navijačima koji su nas bodrili tokom čitave prve utakmice i nadamo se da će tako i dalje biti“. Partizan: Roberts 11, Sinovec, McCalebb 6, Kecman 7, Milošević 5, Rašić 8, Mitrović 7, Božić 3, Marić 10, Vesely 6, Đekić 7, Vraneš.Radnički Basket: Dokić 6, Živanović 8, Smiljanić 10, Subotić 4, Zočević 6, Vasilić, Stojadinović, Vukasović 2, Luković 4, Marković 17, Zarić, Ivelja.