06.02.2010 · 00:00

Partizan ubedljiv u Pioniru

Crno-beli su utakmici 20. kola NLB lige zabeležili još jednu važnu pobedu, savladali su Budućnost m:tel rezultatom 75:56 (12:10, 23:15, 23:13, 17:18). Dobrom igrom pod košem crno-beli su došli do prednosti od 5:2, viđena je i serija promašaja na obe strane, ali je Budućnost ipak u prvim minutima nije dozvolila Partizanu da se rezultatski odlepi. Nakon tajm-auta momci u plavim dresovima su i poveli rezultatom 5:6. Čvrstu odbarnu postavile su obe ekipe, pa je prolaz do koša u tim trenucima bio skoro nemoguć. Brza igra dovele je do novih izgubljeniih lopti, a prve poene nakon nove serije promašaja postigli su crno-beli za 7:6. Budućnost je do svojih poene stizala sa linije penala, a crno-beli su nastavili sa odličnim prodorima i atraktivnim kombinacijama pod košem za 12:10. Odlično je počela druga četvrtina, Kecman je postigao prvu trojku , dok je Đekić u dva navrata zabeležio važne poene. Partizanovu seriju 10:0, Budućnost je prekinula vezavši dva uspešna kontranapada 19:14. Potom je usledila je igra koš za koš 25:20.

Odličnu odbranu crno-beli su materijalizovali i u napadu pe je rezultat na kraju prvog poluvremena bio 35:25. Nastavili su crno-beli seriju od čak 13:0, dozvolivši ekipi Budućnosti prve poene u drugom poluvremenu tek nakon tri minuta igre 42:27. Održavao je Partizan svoju dvocifrenu prednost dobrom odbranom, ipak momci u plavim dresovima nisu se predavali 50:38. Dosta kontranapada na obe strane nije realizovano. Ponovo su crno-beli uspostavili svoju igru, i došli do najveće prednosti na utakmici 58:38. Poslednja deonica je ostala u znaku domaćina.

Crno-beli su čuvali svoju prednost i priredili su još jedan lep košarkaški dan u hali Pionir, pred svim vernim navijačima koji su došli da ih bodre i na ovom veoma važnom meču. Partizanu je ovo četrnaesta pobeda u NLB ligi, a uz utakmicu manje nalazi se na drugom mestu na tabeli. Konačan rezultat Partizan – Budućnost m:tel 75:56 .„Budućnost ima dobar tim, svoje kvalitete i ambicije, s obzirom na rezultate u poslednjim kolima NLB lige imaju sanse i za fajnal for. Podgoričani imaju atipičnu ekipu sa dosta niskih igrača ali su veoma brzi i prepoznatljiva je njihova pik en pop igra u kojoj se centri izvlače i šutiraju za tri poena. Oni odlično rade, trener je veoma posvećen poslu i zbog svega toga sam se veoma plašio da posle onakve utakmice sa Barselonom se ne dogodi nešto nepredviđeno ili da se povredi neki igrač.

Zadovolljan sam načinom na koji smo igrali, nismo izmorili naše glavne igrače, a svi koji su ulazili u igru dali su doprinos pobedi“, nakon utakmice u Pioniru rekao je trener crno-belih Duško Vujošević. Partizan – Budućnost m:tel 75:56 (12:10, 23:15, 23:13, 17:18)Partizan: Roberts 4, Sinovec 2, McCalebb 18, Kecman 11, Milošević 5, Rašić 5, Mitrović 7, Božić, Vesely, Đekić 12, Vraneš 6, Milošević 5.Budućnost m:tel: Šehović 9, Jeretin 4, Popović, Ljubičić, Gordić 5, Barović, Otašević 4, Dragičević 12, Simonović 7, Maraš 2, Vitkovac 13.