Subota, 06.03.2021 (19:00)

26.11.2008 · 00:00

Prvak Evrope bolji samo za poen

U 5. kolu D - grupe Evrolige CSKA je pobedio Partizan rezultatom 63:62. Ni fenomenalna borbenost crno-belih, ni 16 skokova više od protivnika, nije bilo dovoljno da se pobedi košarkaški div. Od samog starta naš šampion je krenuo agresivno i nagovestio da neće dozvoliti da veliki favorit na papiru lako odnese bodove iz Pionira. Iako je Partizan dominirao u skoku, veoma loš procenat šuta za 3 poena, presudio je da se na veliki odmor ode sa prednošću CSKA od 4 poena (34:30). U trećoj četvrtini nastavljena je rovovska borba, ali Moskovljani i dalje drže blagu prednost. Ipak u završnici treće deonice, kreće šut crno-belih i u poslednji period igre kreće se od nule (52:52). Partizan prvi postiže koš u četvrtoj četvrtini, ali nakon toga sledi post od 5 minuta, što Rusi koriste i u finiš ulaze sa blagom prednošću. Sledi novi nalet crno-belih i u poslednjem minutu rezultat na semaforu glasio je 62:62. CSKA ne iskorišćava poslednji napad, Partizan hvata loptu, ali sudije se oglašavaju i sviraju faul pod košem za goste.

Lorbek pogađa samo jedno slobodno bacanje i crno-beli kreću u poslednji napad za pobedu. Tepić preuzima odgovornost, probija prvu liniju odbrane i šutira, lopta ne ulazi u koš, još 4 puta crno-beli hvataju loptu nakon toga i neuspevaju da pogode, i CSKA ostvaruje peti trijumf u Evroligi. "I večeras se pokazalo kolika je u sportu mala granica između sreće i tuge. Da je jedan od dva zicera na kraju ušlo, bilo bi veliko veče u kome je savladan Evropski šampion. Igrali smo jako dobro, ipak je ovo sasvim nov tim sa mladim igračima. Igrali smo u najvećem delu utakmice ravnopravno, izgubili smo dosta banalnih lopti. Ogromna želja igrača se videla po broju skokova. Publika koja nas je nosila, obavezala nas je na maksimalnu borbenost do poslednjeg atoma snage.

Bilo bi lepo da smo dobili, ali ja sam ponosan na moje igrače kako su večeras igrali. Bez obzira kakve će poraz imati posledice, Partizan i ove godine igra ozbiljnu košarku, iako ima jako mlad tim. Ukoliko je ova pobeda bila potrebna da bi se rešili finansijski problemi u klubu, uopšte mi nije žao što smo izgubili. Bilo je dosta velikih pobeda i uspeha koji su trebali da reše naše probleme, ali nije prepoznat značaj uspeha Partizana za našu zemlju. Drago mi je što smo se ravnopravno nosili sa Evropskim šampionom, pokazuje se da ono što radimo ima smisla. Velika zahvalnost publici, nećemo joj ostati dužni.", rekao je trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – CSKA 62:63 (17:19, 13:15, 22:18, 10:11) Partizan: Lučić , Tepić 14, Milošević 4, Rašić 5, Tripković 8, Veličković 10, Lasme 6, Aleksić , Božić 6, Rakočević 4, Vesely 1, Vraneš 4. CSKA: Zisis 10, Keyru , Smodiš 9, Šiškauskas 10, Lorbek 11, Savrašenko , Langdon 6, Kaun , Khryapa 4, Planinić 11, Morris 2.