10.01.2010 · 00:00

Crno-beli bez finiša u Zagrebu

Neizvesna utakmica u Zagrebu odlučena je u poslednjoj četvrtini, kada su košarkaši Cibone serijom od 15:0 odlučili pobednika, 69:59 (25:18, 11:15, 13:16, 20:10). Crno-beli su odlično počeli utakmicu i ubrzo stigli do prednosti od 3:7, međutim u nastavku Cibona je uspela da zaustavi napad Partizana i odličnom realizacijom u seriji od 10:0 pređe u vođstvo 14:9. Period od skoro četiri minuta bez postignutog koša crno-beli su prekinuli sa linije slobodnih bacanja. Nisu crno-beli pronalazili rešenje za napade domaćina i ubrzo je prednost bila dvocifrena 25:13. Do kraja deonice Partizan je dobrom odbranom sačuvao svoj koš, a materijalizovali su to i u napadu spustivši prednost Zagrepčana na 25:18.

Nastavili su crno-beli odlično i svoju seriju upotpunili za 13:0 i rezultat 27:24. Potom je usledila i prva trojka Partizana na utakmici, a uskoro i izjednačenje 29:29. Crno-beli su mnogo agresivnije igrali odbranu u ovoj deonici, što je rezultiralo sa dosta izgubljenih lopti na strani Cibone 31:31. Nastupio je period sa dosta promašenih koševa na obe strane. Rezultatska klackalica je trajala, timovi su se smenjivali u vođstvu, međutim domaćini su uspeli da vežu uspešne napada i da ipak na poluvreme odu sa prednošću od 36:33. U istom stilu je nastavljeno i u trećoj četvrtini. Crno-beli su anulirali prednost domaćina i došli do izjednačenja 38:38. Dosta brza igra, potom i izgubljene lopte, rezultarale su uspešnim kontranapadima ali je rezulatat i dalje bio izjednačen. Ipak, snašli su se crno-beli i iz dobre odbrane došli i do novih poena za ponovno vođstvo 44:45.

Do kraja ovog kvartala, nije došlo do većih promena, pa je ostavljena odluka za poslednju četvrtinu u koju su timovi ušli izjednačeni 49:49. Četvrta četvrtina je počela otvorenim šutevima za tri poene na obe strane, ali bez uspeha. Uspešnim prodorom Partizan je prešao u vođstvo, ali su odmah domaćini šutom van linije 6, 25 uzvratili pa je rezultat bio na njihovoj strani 52:51. Od tog trenutka, Cibona je u samoj završnici vezala odlične napade i došla u prednost od 59:53, i još dve nove trojke ušla u seriju od 15:0, što su crno-beli uspeli da prekinu svojom trojkom 67:56. Međutim, to je bila ključna serija domaćina za još jednu pobedu u NLB ligi. Konačan rezultat utakmice u Zagrebu 69:59 (25:18, 11:15, 13:16, 20:10). Nakon utakmice u Zagrebu trener Partizana Duško Vujošević je rekao:„Odigrana je važna utakmica, koja je u dobroj meri određivala prvu poziciju u regularnom delu u momentu kada oba kluba dolaze posle veoma teških i iscrpljujućih utakmica u Evroligi i ta potrošnja i fizička i psihička se osetila na terenu.

Nisma zadovoljan igrom igrača pojedinačno, osim Slavka Vraneša. U toj situaciji Cibona je uspela da se više bori i zasluženo je dobila utakmicu. Ono što je zabrinjavajuće je da smo mi u momentu kada se lomila utakmica, dopustili Ciboni da napravi seriju 15:0, a do tog momenta smo napravili jedan faul, a to je za kritiku. A ako je utakmica i ovakav pristup posledica slavlja od utakmice sa Lijetuvos Ritasom, sa ovim je to završeno. Sudija Damir Javor nije odlučio pobednika, ali raste u čoveka koji odlučuje utakmice. Imao je tendenciju, i raste u nekoga ko hoće da on, a ne igrači i treneri, odlučuje o toku utakmice."Cibona: Gordon 6, Radošević 4, Andrić 16, Princ 2, Bogdanović 5, Rozić 12, Brnas, Troha, Bagarić, Zubčić, Tomaš 24.Partizan: Rašić 3, Đekić 3, Milošević 2, Božić 3, Bešović, Vesely 9, Roberts 16, Lešić, Vraneš 6 (15sk, 7bl), Mitrović, Kecman 10, McCalebb 7.