20.12.2009 · 00:00

Nova pobeda crno-belih

U utakmici 13. kola, u Širokom, Partizan je zabeležio novu pobedu rezultatom 48:63 (22:12, 12:19, 8:21, 6:13). Ušli su crno-beli brzopleto u susret sa ekipom iz Bosne. Na obe starne je viđeno dosta grešaka. Košarkaši Partizana su izgubili dosta lopti, postigavši samo 6 poena u prvim minutima. Domaćini su dosta šutirali za tri poena, ne uvek uspešni, ali je rezultatska prednost bila vidljiva 12:6. Košarkaši Partizana su promašili dosta šuteva iz reketa, dok je domaćin to kažnjavao efektnim kontranapadima za 15:8. Pogodili su košarkaši Širokog još jednu trojku i u novom napadu došli do dvocifrene prednosti 20:10. Do kraja deonice crno-beli nisu uspeli ublaže prednost, pa je ovaj period igre završen rezultatom 22:12.

Početkom druge četvrtine Partizan je zabeležio svoju prvu trojku i nešto boljom odbranom smanjili su prednost ekipe Širokog na 22:17. Međutim, nakon vezanih dobrih odbrana crno-beli nisu uspevali da osvoje loptu pod košem pa je domaćin i dalje održavao svoju prednost. U nastavku su momci iz Humske pogodili još jednu trojku za 24:20. Potom je Široki ušao u novu seriju postigavši dve vezane trojke, a uz drugu su imali i dodatno slobodno bacanje za 31:20. Već tada su crno-beli na nekim pozicijama bili u problemu sa ličnim greškama. Nakon dobre odbrane košarkaši Partizana su iz kontranapada zabeležili nove poene, a prednost domaćina su ublažili i uspešnim šutevima sa linije penala za 32:28. Održavala je ekipa Širokog prednost od četiri poena, međutim do kraja prvog poluvremena imali su crno-beli šut za izjednačenje, ali nisu bili uspešni, ostalo je 34:31. Vezali su košarkaši Partizana dva odlična napada za prvo vođstvo na utakmici 34:35.

Uzvratili su domaćini ne dozvolivši momcima u crnim dresovima da se rezultatski odlepe. Međutim vezane tri trojke Partizana dovele su do najveće prednosti u dotadašnjem toku utakmice 38:46. Nakon odličnih odbrana i sjajnog izvođenja slobodnih bacanja crno-beli su stigli i do dvocifrene prednosti 40:50. Do kraja ovog perioda igre viđena je i brža igra oba tima, ali i više grešaka na obe strane, ipak sa rezultatom 42:50 košarkaši Partizana su ušli u odlučujuću četvrtinu. I poslednja deonica je počela odličnom igrom izabranika Duška Vujoševića, dobru igru u odbrani su krunisali novim poenima u napadu za novo vođstvo od 43:56. Potom je nastupio period igre bez koša na obe strane, dosta promašenih šuteva i izgubljenih lopti. Prvi su se u utakmicu vratili crno-beli i to serijom od 8:0 za velikih 45:63.

Siguran je bio Partizan do kraja susreta i tako odneo još jednu pobedu u Jadranskoj ligi rezultatom 48:63.“ Veoma značajna pobeda, protivnik koji igra dobro pogotovu na domaćem terenu. Dolazimo na utakmicu prosle četiri dana uzastopnog puta, najmanje sedam sati u putu pre ove utakmice, sigurno je bilo dosta umora, ali smo se dogovorili da zbog važnosti susreta i situacije posle poraza u Orelanu, sve to bude motiv više. Naravno mi želimo da branimo titulu u Jadranskoj ligi, a pre toga je potrebno da se plasiramo na fajnal for, tako da je u tom smislu jako značajna pobeda. Zadovoljan sam što su igrači jako želeli da dobiju utakmicu, što su mislili kroz kolektiv i kada je u pitanju i odbrana i napad. I znam da će se jako obradovati pobedi Partizana ovi koji brinu gde je sudio Milija Vojinović.Zahvaljujemo se klubu Široki Brijeg, a pogotovu publici na fer i sportskom ponašanju.

I iznenađeni smo koliko se igre Partizana u Evroligi prate ovde i sa simpatijama gledaju“, nakon utakmice u Širokom rekao je trener crno-belih Duško Vujošević, koji je od kluba domaćina dobio prigodan poklon kao najbolji trener Evrolige u prethodnoj sezoni.Široki: Puljko 10, Stemberger 7, Spralja 5, Naletilic, Planinić 4, Grgat 8, Ramljak 5, Milekovic, Mason 7, Siriščević, Ružić, Čolak 2.Partizan: Božić 3, Lešić, Mitrović, Vraneš 3, Milošević, Vesely 10, Kecman 6, Đekić, Rašić 19, McCalebb 5, Roberts 7, Marić 10.