12.12.2009 · 00:00

Crno-beli ubedljivi protiv Cedevite

Utakmica 12. kola NLB lige između Partizana i Cedevite završena je pobedom crno-belih rezultatom 95:75 (32:18, 19:15, 28:10, 16:32). Odlično su crno-beli počeli meč sa Zagrepčanima, uz dobru odbarnu i kreativan napad košarkaši Partizana su u seriji stigli do prednosti od 9:3. Na kratko su se priključili gosti, ali je nova serija sjajnih poteza u odbrani kao i u napadu dovela momke iz Humske i do dvocifrene razlike 16:6. U istom ritmu su nastavili i u narednim minutima prve deonice i osetnije se rezultatski odvojili od ekipe Cedevite na 24:8. Gosti su u naredna dve napada vezali i dve trojke, međutim crno-beli su odgovorili na isti način.

Uz par odličnih prodora košarkaši Cedevite su razliku ponovo sveli na deset poena zaostatka, međutim do kraja deonice crno-beli su ponovo uspostavili svoju igru i šutevima sa distance na prvi odmor otišli sa prednošću od 32:18. Drugi period igre je počeo mirnijom igrom obe ekipe nakon dugih napada postignuti su koševi za 34:20. Atraktivnom igrom crno-beli su izazvali veliko oduševljenje u hali, dok je tim Cedevite pokušao šutem van linije 6,25 da ostanu u igri za 40:27. U nastavku je tim iz Zagreba pokušao da iskoristi par grešaka Partizana, međutim rezultatska prednost crno-belih nije bila ugrožena 45:31. Uz sigurno igru do kraja ove četvrtine Partizan je na veliki odmor otišao sa rezultatom 51:33 . Na poluvremenu utakmice publika u hali Pionir imala je priliku da vidi Partizanovu generaciju 1997. koja je sa svojim vršnjacima iz KK Božur iz Raniluga odigrala mini revijalnu utakmicu.

Dečaci i devojčice sa Kosova i Metohije bili su specijalni gosti našeg kluba. Treća četvrtina je prikazala najbolju igru crno-belih, efektnim potezima i odličnom realizacijom uvećali su svoju rezultataku prednost, dok su domaćinu prve poene, u novom periodu igre, dozvolili tek nakon postignutih serije od 15:0 za rezultat 66:36. Ni u nastavku Partizan nije popuštao, prednost se uvećavala dok odbrana gostiju nije imala rešenje za raspoložene momke u crno-belim dresovima. Do kraja utakmice niej bilo rezultatskog preokreta, Partizan je zabeležio sedmu pobedu u Jadranskoj ligi, pa se uz utakmicu manje sada nalazi na šestom mestu na tabeli.

Nakon utakmice u Pioniru trener Partizana Duško Vujošević je rekao:„Cedevita ima svoj kavlitet koji je večeras bio umanjen za dva igrača. Međutim oni imaju dosta igrača počev od Žižića, a i ovih ostalih koji predstavljaju kvaliteet. Iako oni respektuju Partizan, niko ne dolazi ovde da se sam dobije nego dolaze sa određenom ambicijom i računaju na neki naš umor jer nije prošlo ni četrdeset osam sati od završene utakmice sa Efesom. Njihov ulaz, čvrst sa jakim faulovima koji je napravio Krasić na Robertsu, neke njihove određene reakcije prikazivale su želju njihovu da pokušaju da večeras urade što je moguće više i ako nisu bili u kompletnom sastavu. Sa druge strane moram da pohvalim moje igrače u svakm smislu, oni su stvarno dobri momci i ne treba ih loviti u greškama sitnim koje prave, oni su momci koji bez obzira što ima problema i sa plaćanjem, oni se i više nego profesionalno, sa strašću predaju igri i klubu. Nije lako posle one utakmice, emotivno ispražnjen, da nađeš snage da se odigra odbrana kako je to večeras bilo u velikom delu utakmice.

Zadovoljan sam što smo dobili utakmicu, niko se nije povredio, rasporedili smo minutažu. Mi više nemamo pravo na kiks u NLB ligi jer želimo da ostvarimo ulzak u fajnal for. Do kraja moramo da odigramo svaku utakmicu maksimalno ozbiljno u svim takmičenjima u kojim nastupamo, ritam utakmica i fond igrača nisu baš takvi da idu mnogo na ruku svemu tome. Hvala publici koja je došla, Partizan ima izvanrednu publiku, čitavo Sportsko društvo. „.