05.12.2009 · 00:00

Radnički - Partizan 67:73

Obe ekipe su jako ušle u meč, crno-beli su sjajno počeli utakmicu poenima van linije 6,25 za rezultat 6:0. Domaćini su to dobro pratili i na novu trojku crno belih uzvratili istom. Nakon solo prodora uz faul, Radnički je prešao u vođstvu 10:9. Potom je klupa Partizana dobila tehničku, što je domaći tim materijalizovao sa linije slobodnih bacanja i u naredna dva napada za 18:9. Seriju domaćina crno-beli su prekinuli i uspeli da još jednom trojkom smanje rezultatsku prednost 21:15. Domaćini su ponovo uspostavili svoju igru za 28:19. Crno-beli su efektnim zakucavanjem ublažili razliku pred početak druge deonice. Nošeni fantastičnom atmosferom sa tribina domaćini su i drugu četvrtinu nastavili u istom ritmu 30:21. Do kraja deonice Partizan nije uspeo da preokrene rezultat, naši košarkaši su imali šut za izjednačenje, ali je ipak ostalo 41:38 pred odlazak na veliki odmor.

U trećoj deonici je viđena brza igra obe ekipe u kojoj su se bolje snašli crno-beli i u 23. minutu ponovo su poveli 44:45. Ubrzo je ekipa Partizana uspostavila svoju igru, odbranivši nekoliko napada stigli su i do prednosti od 52:48. Domaćini su odmah nakon toga postigli i važnu trojku. Usledilo je period agresivne igre i odbrane, do kraja trećeg kvartala igrlo se koš za koš, a poslednji napad imali su crno-beli međutim, košarkaši Radničkog su im oduzeli loptu i u odličnoj akciji postigli su trojku uz svuk sirene 56:54.Odlučujuća četvrtina je donela mnogo promašaja na obe strane, što je rezultiralo i malom broju postignutih koševa u prvim minutima. Novom trojkom kapitena Božića crno beli su imali prednost 59:58, koju su već u narednom napadu anulirali domaćini. Uspeli su košarkaši Partizana da dobrom odbranom zaustave ekipu Radničkog i da se na tri i po minuta do kraja nađu u prednosti od 65:60.

Posle dobre odbrane, crno beli su i novom trojkom došli na plus osam 68:60. Radnički se nije predavao i sve vreme je bio u igri, kao što je i sam tok meča nagoveštavao ušlo se u neivesnu završnicu. Na 39 sekundi do kraja crno-beli su bili u prednosti 71:67. Sa linije slobodih bacanja Partizan je bio uspešan i nakon odlične odbrane priveo utakmicu kraju. Zabeležena je nova pobeda rezultatom 73:67. „Mislim da ne bi bilo nezasluženo, već naprotiv sasvim zasluženo, da je domaćin dobio. Čestitam kolegi Nikoliću i ekipi Radničkog na krajnje poštenoj borbi i ogromnoj energiji koju su uložili. Što se nas tiče nismo smeli da dozvolimo da odlučuje jedna lopta. Kragujevčani su svesno, puštajući šut, taktiku usmerili na zaustavljanje naše unutrašnje igre gde smo mi jači.

Ono što je nama blisko je što mi igramo Evroligu, kad dođe Olimpijakos, kao Radnički večeras, rasterećeno i borbeno. Vrlo je glupo očekivati da se drugi neće isto ponašati kada su u sličnoj poziciji kao mi u Evropi.“, rekao je trener Duško Vujošević, još jednom čestitajući domaćinu i naglasivši da je njihov rezultat čudo, koje grad Kragujevac treba da podrži. Strahinja Milošević je pozdravio navijače i zahvalio se rivalu na korektnosti. „Ovo je dobar domaći teren na kom je teško pobediti. Posle opuštenijeg starta, u drugom poluvremenu smo pojačali odbranu i pogodili neke od bitnih šuteva.“, rekao je Milošević.