Utorak, 19.10.2021 (19:30)

09.10.2021 · 19:47

Parni valjak savladao SC Derby za treću pobedu u regionalnom šampionatu

U prvom takmičarskom meču koji su odigrali na domaćem terenu ove sezone, crno-beli su savladali podgorički tim sa 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13)

Parni valjak je nastavio da niže pobede na početku sezone u AdmiralBet ABA ligi. Ovoga puta, crno-beli su u prvoj takmičarskoj utakmici na domaćem parketu savladali podgorički SC Derby 79:57 u okviru 3. kola regionalnog šampionata. Pre početka utakmice direktor AdmiralBet ABA lige Milija Vojinović, uručio je dugogodišnjem kapitenu crno-belih Novici Veličkoviću poklon povodom svega što je uradio tokom karijere nastupajući na regionalnim parketima.

Već od starta utakmice Partizan NIS je uspostavio kontrolu nad rezultatom, pošto je sa devet vezanih poena stigao do +7. Odličnom igrom u odbrani, crno-beli su sveli rivala na jednocifren broj poena posle uvodnih deset minuta igre, pa je posle prve četvrtine na semaforu pisalo 20:9 u korist ekipe Željka Obradovića. Nova velika serija usledila je tokom druge deonice, kada je Parni valjak stekao 16 poena prednosti, da bi se na petnaestominutnu pauzu otišlo pri rezultatu 37:23.

U drugom delu susreta prednost crno-belih je nastavila da raste, pa je već sredinom treće četvrtine domaćin imao +23. Partizan NIS je nastavio da kontroliše rezultat i u završnih deset minuta meča, nije dozvolio protivniku iz Podgorice da se spusti na manje od 20 poena zaostatka, pa je na kraju rutinski priveo susret kraju i slavio 79:57.

Na konferenciji za medije održanoj po završetku utakmice, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Utisci su veoma pozitivni. Mislim da smo odigrali veoma ozbiljno ovu utakmicu, na takav način smo se i pripremali, sa velikim poštovanjem za večerašnjeg protivnika koji je u prethodnom kolu odigrao izvanredno protiv Zadra. Pokazali su da imaju izuzetno talentovane igrače, da su ekipa koja veoma dobro šutira za tri poena i koja razume igru. Ono na čemu smo insistirali jeste da naša odbrana od starta pa sve do kraja utakmice bude na nivou koji je potreban da bismo sprečili njihove kreatore i šutere da dođu u poziciju za lak šut. Uglavnom smo igrali odbranu dobro. Ono što je evidentno jeste da moramo da ubrzamo igru. Imali smo 18 asistencija uz čak 21 izgubljenu loptu, to nije normalan broj i to je ono na čemu najviše radimo na treninzima, ali za sada to ne ide onako kako bismo voleli da bude. U svakom slučaju još jedna pobeda, čestitke igračima na tome, čestitke na pristupu, na tome što su poštovali protivnika, sebe i navijače koji su došli u ovom broju da nas bodre, a želim da iskoristim priliku da im se zahvalim na tome", poručio je Obradović.

Naredni meč, Partizan NIS će igrati u petak, 15. oktobra protiv Cibone u Zagrebu.

Panter 12, Ledej 6, Avramović 7, Zagorac 8, Koprivica 3, Dangubić 7, Smailagić 13, Miletić 5, Mur 6, Glas, Trifunović 10, Madar 2