28.11.2009 · 00:00

Derbi kola NLB lige pripao crno-belima

U 10.kolu NLB lige Partizan je ugostio još jednog evroligaša, ljubljansku Olimpiju i pobedio rezultatom 80:70. Od samog starta crno-beli su krenuli sa čvrstom igrom u odbrani i dobrom kretnjom u napadu. U uvodnih 5 minuta Partizan drži blagu prednost iako je po igri delovao mnogo ubedljivije u odnosu na protivnika. Nakon toga sledi serija crno-belih 7:0, za prvo dvocireno vođstvo na meču (17:7). Nastavlja srpski šampion sa odličnom igrom i u 7. minutu povećava prednost za još 4 poena (22:8). Do prvog mini odmora Olimpija uspeva da smanji prednost Partizana na 11 poena razlike (29:18). I u drugoj četvrtini parni valjak nastavlja da melje i vrlo brzo povećava prednost na 17 poena razlike (35:18). Nezaustavljiv je bio crno-beli tim u prodorima prema košu i u 18. minutu na svom kontu su imali 23 poena zalihe (48:25).

Do velikog odmora zmajčeki se malo oporavljaju i spuštaju minus ispod 20 (51:32). Drugo poluvreme bolje otvaraju gosti i polako tope prednost crno-belih. U 24. minutu rezultat na semaforu glasio je 52:39. Čvršća igra zelenih u odbrani i blago opuštanje crno-belih bio je razlog što u tom periodu naš tim je postigao samo 1 poen sa linije slobodnih bacanja. Ljubljančani nastavljaju sa dobrom igrom i u 27. minutu spuštaju se na jednocifreni zaostatak (56:47). Posle tajm auta, naš tim se budi i do kraja treće četvrtine povećava prednost na plus 14 (65:51). Veći deo poslednje četvrtine crno-beli su odigrali konstantno bez oscilacija i nisu dozvolili protivniku da se približi i pripreti.

Dosta promašenih šuteva i grešaka oba tima, uslovilo je mali broj poena u drugom poluvremenu, što je više na ruku išlo Partizanu koji je pre toga stekao veliku prednost. Do kraja utakmice Olimpija je pokušala agresivnim presingom da iznenadi Partizan, ali zahuktali parni valjak nije stao i sigurno odradio posao do kraja. ”Jako sam zadovoljan ostvarenom pobedom. Ne treba zaboraviti da je Olimpija po rosteru najbolja ekipa u NLB ligi. Dolaze u momentu posle fantastične igre protiv Rome. Imali su dan više odmora od nas i bili su kompletniji večeras. Zbog umora i kvaliteta protivnika, plašio sam se ove utakmice. Retko ko je pomišljao da će Partizan pobediti Olimpijakos, ta energija se prevela i večeras, pogotovu u prvom poluvremenu. Treba zadržati svest da je ovo nov tim i da još puno treba da se radi, da bi sve funkcionisalo kako treba.

Jako sam zadovoljan i posebno sam srećan što partizanovcima nismo pokvarili jako lep dan. Ne treba očekivati stalno velike igre i podvige, ali mi radimo jako dobro, nadamo se da će ovi rezultati koliko toliko stabilizovati materijalnu situaciju. Hvala publici na večerašnjoj podršci i idemo dalje., izjavio je nakon meča trener crno-belih Duško Vujošević Partizan – Olimpija 80:70 (29:18, 22:14, 14:19, 15:19) Partizan: Roberts 16, Sinovec , McCalebb 13, Kecman 18, Milošević 1, Rašić 8, Lučić , Mitrović , Božić 4, Vesely 2, Đekić 8, Vraneš 10. Olimpija: Ilievski , Bećirović 19, Klobučar 1, Bavčić 12, Đorđević , Kikowski , Aleksandrov , Vidmar 6, Slokar 6, Golubović 7, Ožbolt 14, Walsh 5.