Subota, 18.09.2021 (19:00)

07.09.2021 · 18:40

Pobeda crno-belih protiv Radničkog u humanitarnom meču u Kragujevcu

Košarkaši Partizana NIS odigrali su večeras humanitarnu utakmicu protiv Radničkog iz Kragujevca. U hali „Jezero“ crno-beli pobedili su rezultatom 79:65 (9:10, 11:23, 34:15, 25:17).

U sklopu pripremnog perioda za sezonu 2021/22, Partizan NIS odigrao je meč humanitarnog karaktera za pomoć izdavačkom poduhvatu „Svetinje u Vasojevića“, gde je domaćin bio kragujevački Radnički. Pred mnogobrojnom publikom u hali „Jezero“ , tim iz Kragujevca ostvario je prednost na samom početku meča i održavao je tokom prve dve četvrtine, pa je rezultat na poluvremenu bio 33:20 za Radnički.

Nakon odmora, crno-beli su skoncentrisanijom igrom smanjivali zaostatak, da bi na kraju treće deonice prešli u vođstvo, koju su zadržali i u poslednjoj četvrtini, te na kraju zabeležili pobedu na ovom humanitarnom meču rezultatom 79:65.

Parni valjak će naredni test imati u Istanbulu, gde 11. i 12. septembra učestvuju na turniru čiji je domaćin Fenerbahče, a učestvuju još Monako i Uniks Kazanj. Crno-beli se u subotu, 11. septembra u polufinalu turnira sastaju sa Monakom.