21.11.2009 · 00:00

U neizvesnoj završnici crno-beli ostali bez pobede

U okviru 9. kola NLB lige košarkaši Partizana sastali su se sa ekipom Zagreba. Domaćini su odneli pobedu rezultatom 85:83 (26:21, 15:23, 20:17, 24:22). Odlično su startovali crno-beli, uz dobru odbranu i šut van linije 6,25 došli su do prednosti od 5:12. Domaćin se probudio u u drugoj polovini prve deonice i ubrzo pri rezultatu od 15:19, serijom od 8:0 prelaze u vođstvo. Do kraja prvog perioda Partizan je postigao poene sa linije slobodnih bacanja, dok su košarkaši Zagreba trojkom završili ovaj period igre za rezultat 26:21. Početkom druge četvrtine crno-beli su došli do izjednačenja 26:26, ali su domaćini odličnim prodorima ponovo vratili rezultat u svoju korist za 30:26.

Ipak odlično su crno-beli šutirali za tri poena pa su u narednom periodu igre ponovo prešli u vođstvo 36:40. Do kraja prvog poluvremena igralo se koš za koš, ali su ipak crno-beli pred veliki odmor sačuvali svoju prednost od 41:44. Trojkom su crno-beli otpočeli treći kvartal, međutim i u tome su ih ispratili domaćini za 44:47. Tokom čitavog perioda košarkaši Partizana su održavali svoju prednost, međutim dobra igra domaćine ima nije dala prostora za mogućnost osetnije rezultatske prednosti, igralo se koš za koš. Ipak domaćini su uspeli da još jednom izjednače rezultat 54:54. U tim trenicima tim iz Zagreba je bio u seriji od 9:0 što je rezultiralo i njihovim prelaskom u vođstvo 59:54. Uspešnim šutem van linije 6,25 crno-beli su ponovo poveli, međutim domaćini su to anulirali sa linije slobodnih bacanja za 61:61, što je ujedno bio i kraj treće četvrtine.

Rezultatska klackalica je nastavljena i u početkom odlučujuće četvrtine, timovi su se smenjivali u vođstvu, a prikazana je i brza igra uz dosta faulova na obe strane 66:67. I nakon Partizanovog tajmauta domaćini su nastavili seriju od 9:0 i osetnije se rezultatski odlepili 75:69. U nastavku crno-bele u igru vraća odličan šut za tri poena 78:74. U nastavku su košarkaši Partizana vezali odličnu odbranu i dva uspešna napada pod košem kao i jednu trojku, u seriji od 7:0 za rezultat 80:83. U neizvesnoj završnici, Zagreb je bio siguran sa penala za 85:83, što je ujedno bio i krajnji rezultat utakmice.Zagreb CO: Tomić 24, Simon 20, Zorić 9, Mulaomerović 24, Krstić, Masić, Prkačin, Garma, Dijan 3, Pešut, Bašljan, Štimac 8.Partizan: MacCaleb 12, Kecman 25, Milošević 2, Marić 9, Đekić 8, Roberts 9, Sinovec , Rašić 11, Lučić, Mitrović 1, Vesely 4, Vraneš 2.