15.11.2009 · 00:00

Pobeda u Podgorici

Podgorička Budućnost je u utakmici 7. kola NLB lige ugostila crno-bele. Utakmica je završena u korist Partizana rezultatom 59:65 (15:18,14:16,21:14,9:16). Crno-beli su meč počeli odličnom igrom pod košem u kojoj su imali priliku da se istaknu centri za rezultat 2:5. Nakon dvominutnog perioda igra bez poena, Partizan je uspeo da u nastavku zabeleži čak tri trojke, međutim domaćini su to odlično pratili, te nisu dozvolili crno-belima dana prave veću razliku, pa je prva deonica završena rezultatom 15:18. Nastavili su košarkaši Partizana sa sigurnom igrom u nastavku, postigavši još jendu trojku za 19:24. Od tog trenutka crno-beli su odličnom odbranom i uspešno realizovanim kontranapadima došli i do nešto veće prednosti 23:30.

Ipak, u narednom periodu Budućnost je nastavila sa pritiskom na koš crno-belih i uspela da ponovo priđe na 29:32. Međutim do kraja ove deonice, crno-beli su uspeli da odličnim prodorom postignu koš uz faul i da tako na odmor odu sa prednošću od 29:35. Brza igra u trećoj četvrtini donela je dosta šuteva sa distance. Budućnost je postigla i dve vezana trojke za 39:41. Nakon perioda bez koša na obe strane, domaćini su se bolje organizovali i izjednačili, a potom i poveli prvi put na meču 43:41. Nakon mini serije od 7:0, Partizan je zatražio tajmaut i prekinuo seriju domaćina novom trojkom za 43:44. Nastavili su košarkaši Budućnosti sa odličnom igrom, međutim crno-beli su uspeli da postignu još jednu trojku i tako pred odlučujuću četvrtinu odu sa pola koša zaostatka. Budućnost je nastavila sa dobrom igrom 53:49 i čvrstom odbranom, dozvolivši poene Partizanu tek nakon četiri minuta igre 54:51. Uspeli su crno-beli da preseku napad Budućnosti i uspešnom realizacijom ponovo da povedu 54:55.

Tim iz Podgorice nije bio efikasan sa linije slobodnih bacanja, pa je klupa Partizana zatražila tajmaut koji je rezultarao efikasnim napadom za 54:57. U neizvesnoj završnici crno-beli su bili uspešni sa linije penala i boljom odbranom zabeležili su važnu pobedu u gostima rezultatom 59:65 (15:18,14:16,21:14,9:6).“U Podgorici je uvek teško igrati, sa boljim i uigranijim ekipama od ove sadašnje smo se mučili. Najvažnije je da je utakmica dobijena, da je tim pokazao želju i karakter. Bila je puna dvorana, bilo je mnogo navijača Partizana, a i onih koji navijaju za Budućnost, navijanje je bilo dobro, sportsko i to je prvo što me raduje.

Drgo što me raduje je da je Partizan dobio na teškom terenu u Podgorici i pokazao u nekom momentu kada pojedinci misle da je završeno sa uspesima Partizana da to nije tačno. I možda neki recept koji je prikazan kada je bio u pitanju fudbalski klub, da se neuspesi iz Evrope multiplikuju i i zazivaju domaće interese, sigurno nisu recept za košarkaški klub,“ rekao je trener Partizana Duško Vujoševića odmah po završetku utakmice u Podgorici.Budućnost m:tel: Gordić 11, Simonović 6, Dragićević 12, Otašević 10, Vitkovac 1, Popović, Ljubičić, Jeretin, Savović 3, Lekić 2, Barović 4, Šehović 10.Partizan: Mitrović, Kecman 3, Vraneš 7, Rašić 5, Roberts 4, Vesely 5, Đekić 3, Milošević 3, Lučić, McCalebb 21, Sinovec, Marić 14.