Utorak, 27.04.2021 (19:00)

03.04.2021 · 21:08

Parni valjak na +24 protiv Krke

U 24. kolu ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana NIS su u Hali sportova "Ranko Žeravica" savladali Krku iz Novog Mesta sa 91:67 (16:11, 25:22, 31:20, 19:14)

U 24. kolu ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana NIS su u Hali sportova "Ranko Žeravica" ubedljivo savladali Krku iz Novog Mesta sa 91:67. Od početka susreta, sa izuzetkom kod izjednačenja na 21:21, crno-beli su imali prednost, dok je Krka tokom prvih 20 minuta igre održavala priključak zahvaljujući 8 pogodaka za tri poena.

U drugom poluvremenu, crno-beli su i za taj segment igre pronašli odgovor i polako povećavali prednost koja je u četvrtoj četvrtini prešla granicu od 20 poena.

Gostujući tim je nekoliko puta pokušavao da se vrati u meč, ali su crno-beli večeras imali spreman odgovor za svaki njihov pokušaj, te je na semaforu posle 40 minuta igre stajalo ubedljivih 91:67, što je treća uzastopna pobeda Partizana u regionalnom takmičenju.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener Partizana NIS Aleksandar Matović je rekao:

„Odigrali smo jednu borbenu utakmicu,  trkačku utakmicu. Iskontrolisali smo neke parametre koje smo želeli. U prvom poluvremenu Krka je držala priključak sa 8 ubačenh trojki, gde je išla na našu dosta dobru odbranu. U drugom poluvremenu smo praktično prelomili utakmicu sa par dobrih obrana i završili onako kako je trebalo.”, zaključio je Matović.

Naredni meč, crno-beli će odigrati u četvrtak, 8. aprila od 16 časova protiv FMP-a. U pitanju je odloženi meč regionalnog šampionata. Utakmica se igra u Hali sportova "Ranko Žeravica".

Mika 5, Pejdž 2, Dangubić 9, Stefanović 2, Jaramaz 12, Veličković, Perkins 13, Jovanović, Janković 11, Tomas 17, Trifunović 11, Mozli 9