07.11.2009 · 00:00

Još jedna pobeda u Pioniru

Partizan – Bosna ASA BH Telekom 72:58 (19:8, 26:20, 8:11, 19:19) Crno-beli su u 6. kolu NLB lige dočekali Bosnu ASA BH Telekom. Utakmica je otvorena prvim poenima Partizana, dok su gosti tek nakon tri i po minuta igre uspeli da probiju odbranu crno-belih i da zabeleže svoje prve poene 6:2. Partizan je nastavio sa odličnom odbranom i uspešnim kontranapadima, pa je ubrzo na semaforu stajalo 15:6. U nastavku su crno-beli došli i do dvocifrene prednosti sa kojom su otišli na prvi odmor 19:8. Bosna je početkom druge deonice boljom odbranom zaustavila domaćine i uspela da skoro ublaži razilku sa kraja prve četvrtine 23:17. Međutim, crno-beli su nakon pogođenih slobodnih bacanja i ukradene lopte ponovo došli na deset poena viška 27:17. Nastavili su crno-beli sa izvanrednom odbranom i odličnom realizacijom u napadu, pa su serijom od 11:0 došli na 41:23. Trojka u poslednoj sekundi prvog poluvremena donela je Partizanu sigurnost u nastavak utakmice 45:28. U trećoj četvrtini crno-beli su održavali stečenu prednost, igralo se koš za koš 49:35, uz dosta nerealizovanih napada na obe strane.

U nešto mirnijoj igri Bosna nije uspela ozbiljnije da zapreti Partizanovom košu, pa je rezultat na karaju trećeg kvartala bio 53:39. Crno-beli su prikazali i atraktivnu igru, dok su priliku na ovom meču dobili i mlađi igrači našeg prvog tima. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, košarkaši Partizana su sigurnom igrom ostvarili novu pobedu u NLB ligi rezultatom 72:58. „Sigurno ja protiv Orleana u četvrtak potrošeno dosta energije, kako fizičke tako i psihičke. Bosna nije kompletna kao što vidite, imaju povređene igrače, potom su dva igrača dobila otkaz, to sve zajedno utiče na to da nisu u nekoj optimalnoj snazi, a pogotovu na poziciji plejmejkera imaju problem. Mi smo u takvoj situaciji, morali smo da nateramo igrače da daju svoj maksimum, ali opet smo imali priliku da rasporedimo minutažu, da ne trošimo, na primer, Kecmana koji je posle bolesti igrao jako dobro protiv Orleana da bi ukoliko bi i danas bio potrošen to odrazilo na neke sledeće utakmice. Tako smo iskoristili taj njihov ostanak bez igrača da ekonomišemo bolje.

Oni su se borili za častan poraz, ni jednog momenta nisu prestali da igraju, tražili su rešenja u napadu, videli smo svi sa kojom su energijom ušli u drugo poluverme. Ja priznajem da svako može da izađe iz forme, ali moram da vidim da čini sve što je moguće da se u formu vrati. Hvala publici koja je došla ovde, bilo je momenata dobre igre, atraktivne, prikazivanje i neklih novih igrača, videle su se i određene slabosti na kojima radimo. Okrećemo se narednim susretima, pre svega ovom u četvrtak“, nakon utakmice u Pioniru rekao je trener Partizana Duško Vujošević.Partizan – Bosna ASA BH Telekom 72:58 (19:8, 26:20, 8:11, 19:19)Partizan: Roberts 7, Sinovec 7, McCalebb 13, Kecman, Milošević, Rašić 5, Lučić, Mitrović 9, Marić 16, Vesely 8, Đekić 3, Vraneš 4.Bosna ASA BH Telekom: Šehović 12, Sarajlija 1, Buza, Đurasović 6, Zimić 6, Demić, Klinac, Bajić 19, Hajrić 11, Kojadinović 3.