Nema najavljenih utakmica

13.02.2021 · 22:42

Crno-beli stali na pola koša od finala Kupa "Radivoj Korać"

U novosadskoj hali "Spens", Partizan NIS je izgubio od Crvene zvezde MTS sa 78:79 (27:22, 19:18, 12:15, 20:24)

Partizan NIS, trostruki uzastopni osvajač Kupa Radivoj Korać, nije uspeo da se plasira u finale pošto je u neizvesnoj završnici poražen od Crvene zvezde MTS sa 78:79. Crno-beli su tokom prve četvrtine stigli do sedam poena prednosti, da bi uvodnih deset minuta igre okončali sa prednošću od 27:22. U finišu prvog poluvremena Parni valjak je stekao dvocifrenu prednost, ali se na petnaestominutnu pauzu otišlo pri rezultatu 46:40.

U nastavku meča crno-beli su održavali rezultatski plus, imali i 11 poena predosti, sve do poslednjih nekoliko minuta susreta kada se ušlo u neizvesnu završnicu. Timovi su se smenjivali u vođstvu, a Partizan NIS nije uspeo da realizuje poslednji napad, pa je na kraju jedna lopta odlučila - 78:79.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice trener crno-belih Saša Filipovski je izjavio:

"Žao mi je prvenstveno zbog igrača koji su dobro igrali. Sprovodili smo dogovor po planu, ali jednostavno nismo uspeli da završimo utakmicu sa pobedom. Poraz boli, ali život mora da ide dalje. Malo ćemo da plačemo dva dana i onda moramo da se okrenemo radu i da iskoristimo pauzu za napredak ekipe, koja će imati dva reprezentativca, a mi ostali ćemo da radimo", rekao je Filipovski.

Košarkaš Partizana NIS, Rašon Tomas, smatra da su greške u finišu susreta odlučile pobednika.

"Bila je teška utakmica, borili smo se, ali smo napravili nekoliko grešaka u finišu meča, koje su nas koštale poraza. Međutim, moramo ovo da zaboravimo i nastavimo dalje", rekao je Tomas.

Mika 11, Pejdž 16, Dangubić 9, Jaramaz 18, Veličković 3, Zagorac 5, Perkins 3, Janković, Radovanović, Tomas 9, Trifunović, Mozli 4