16.11.2008 · 00:00

Prvi poraz crno-belih u NLB ligi

Košarkaši Partizana nisu uspeli da nastave pobednički niz u regionalnom takmičenju. U večitom derbiju slavila je Zvezda rezultatom 81:80. Do polovine treće četvrtine crno-beli su čvrsto kontrolisali igru i rezultat. Nakon toga naš šampion gubi dah i sledi pad u igri. I pored velikih oscilacija u igri, Partizan uspeva da i treću deonicu završi sa prednošću, ali samo 1 poen više od protivnika. I u poslednjoj četvrtini Zvezda nastavlja da igra odlično, a u 35. minutu stiče 7 poena prednosti (72:65). Crno-beli pokušavaju da zadnjim atomom snage sustignu protivnika, ali u dramatičnom finišu više sreće imaju crveno-beli, jer solo prodor i šut Tepića za pobedu u poslednjoj sekundi, bio je neuspešan. "Čestitam Zvezdi na zasluženoj pobedi. Ima nekoliko momenata koji su bili bitni za krajnji ishod utakmice.

Pri kraju druge četvrtine imali smo 10 poena prednosti i loptu u posedu. Nismo iskoristili napad i dozvolili smo da primimo trojku iz teške pozicije uz zvuk sirene. Od momenta kada je isključen Pešić imali smo 10 poena prednosti. Zvezdini igrači su nakon toga bili potpuno rasterećeni i počeli su da se bore i pogađaju sa svih pozicija. Tehničke i namerne greške mojih igrača su isto uticale na igru i rezultat. Objektivno smo dosta iscrpljeni i pali smo u seriji teških utakmica. Još jednom, čestitam Zvezdi na zasluženoj pobedi.", rekao je trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Crvena zvezda 80:81 (26:20, 23:22, 13:19, 18:20) Partizan : Tepić 8, Milošević 2, Rašić 12, Tripković 3, Veličković 10, Lasme 12, Aleksić 3, Vitkovac 4, Božić 3, Rakočević 15, Vesely , Vraneš 8. Crvena zvezda: Roberts 6, Kikanović 22, Milošević S. , Marinović 19, Nedović , Dragićević 13, Milošević M. , Owens 11, Šepa , Štimac , Bakić 7, Bjelica 3.