25.10.2009 · 00:00

Partizan slavio nakon produžetaka

Prve poene na utakmici postigli su gosti u drugom minutu igre, nakon dosta promašenih šuteva na obe strane. Partizan je uspeo da probije odbranu Vrščana tek u narednom minutu igre, atraktivnom igrom spoljnih igrača. Samo deset postignutih poena (6:4) u prvih pet minuta igre bili su rezultat čvrste odbrane oba tima uz dosta promašenih šuteva iz igre. U nastavku prve deonice, crno-beli su vezali nekoliko uspešnih napada i mnogo boljom igrom došli do prednosti od 15:7. Do kraja prve deonice, Partizan je sačuvao prednost i na prvi manji odmor otišao sa rezultatom 18:12. Druga deonica je otvorena trojkom crno-belih, na koju se nadovezalo još par uspešnih akcija za prvu dvocifrenu prednost na utakmici 26:15. Nastavili su domaćini sa odličnom igrom u napadu, koju je Hemofarm uspeo da isprati šutevima sa distance i dobro iskorišćenim kontranapadima, pa je serijom od 9:0 uspeo da se približi na 30:27.

U neizvesnoj završnici prvog poluvremena bolje su se snašli crno-beli, pa su na veliki odmor otišli sa prednošću od 36:31. Ubrzo na početku treće četvrtine crno-beli su ponovo došli do dvocifrene prednosti 44:34. Međutim u nešto bržoj igri u nastavku, bolje su se snašli gosti i svoj rezultatski zaostatak smanjili na 44:40. Usledila je bolja igra Partizana, pa su momci u crno-belim dresovima uz manji broj grešaka uspeli da odmaknu rivalu na 52:43. Do kraja četvrtine Vrščani su speli da u odlučujuću deonicu uđu sa više šansi za preokret, pa je rezultat bio samo koš prednosti za domaćina 54:52. U narednom napadu Hemofarm je došao do izjednačenja, prvog na utakmici. U tim trenucima i publika u Pioniru je počela sve glasnije da bodri crno-bele. Igralo se koš za koš, čvrste odbrane na obe strane nisu dozvoljavale lake poene. Šut sa distance i odlična igra pod košem doneli su Partizanu novu prednost 61:56. Ipak, Hemofarm nije dozvolio domaćinu da se rezultatski odlepi, pa je šutem van linije 6,25 uneo neizvesnost u nastavak meča i prvi put poveo rezultatom 63:64. Sa linije slobodnih bacanja crno-beli su izjednačili. U narednom napadu Hemofarm je uspeo da pogodi jedno bacanje 64:65, a crno-beli su u svom napadu izgubili loptu. Na 2,7 sekundi do kraja na Vrščani su bili uspešni oba puta sa linije penala 64:67. Partizan je organizovao napad za produžetak i kapiten Partizana Petar Božić je uz zvuk sirene sa velike distance pogodio trojku! Igralo se dalje, koš za koš.

Crno-beli su uz novu trojku i dobru i igru pod košem došli u vođstvo 74:71. Nova trojka igrača Hemofarma poravnala je rezultat na 76:76. Vrščani su ponovo sa linije slobodnih bacanja prešli u vođstvo 76:78, a u narednom napadu crno-belih Roberts je pogodio za tri poena 79:78. Rezultatska klackalica je dovela atmosferu do usijanja, u hali Pionir si su bili na nogama. U finišu crno-beli su bili sigurni i slavili su u Pioniru rezultatom 84:80! Trener Duško Vujošević izjavio je posle meča da njegova ekipa još mora da se uigrava. "Prvo moram da se zahvalim našoj publici koja mislim da ove godine prati NLB ligu sa većim interesovanjem i nadam se da će to u budućnosti biti još veće. Čestitam Hemofarmu na dobroj igri, jako su dobro šutirali u veoma važnim momentima.

Mi imamo dosta problema. Ja sam mislio da će ljudi pred ovu sezonu da budu svesni toga. Partizan je osnovu tima promenio, kada su u pitanju ti glavni igrači, i prethodnih godina se dešavalo da odlaze ali u pozadini su uve ostajali oni koji će nositi sledeću sezonu, kada je odlazio Perović tu je bio Peković. Ove godine nismo bili u takvoj situaciji. Napravili smo zaista fantastične rezultate i ja sam lično razmišljao da li tog momenta ja da odem, ali sam sa druge strane shvatio da bih napuštao nekog ako mi je drag u momentu kada mu je teško. Mislio sam da će ljudi da shvate i da će takva biti priprema ove sezone i putem medija. Partizan ima mnogo da radi, ima talentovane igrače ima nekoliko igrača koji su provratnici koji su u nekim godinama najboljim, kao što je Pera Božić, koji predstavljaju neki kontinuitet, ali nisu u onom smislu kontinuitet kao što je prošle godine bio Tepić, Tripković, Veličković.

Očekivao sam da će ljudi da vide da mi imamo jednu energiju da krenemo stvarno iz teške pozicije, smatrao sam i da će više i finansijski da nas podrže, kao neko ko reprezentuje sport i državu i pravi rezultate. Ja znam da svi žele pobedu, ali moraju da budu realni, jer ta gorčina koja je ostala posle poraza od Unikahe, ta utakmica treba da se shvati kao nagoveštaj da se može, ali to je jedan proces i treba jako puno vremena da bi se ovaj tim uigrao. Jer ako neko misli da bez rada može sve da se sastavi, to nije moguće ni sa enormnim sumama. To je jedan proces koji zahteva vreme, vreme upotrebljeno kvalitetnim radom i igrača i mene i ljudi iz stručnog rukovodstva. Mi smo sada u ovom timu, u ovom sastavu u situaciji da se radujemo svakoj pobedi. Hemofarm je jako ekipa ne treba je tumačiti po početnim rezultatima, što su izgubili kod kuće od Kragujevca i posle tog aišli na Cedevitu koja je kvalitetna ekipa i sponzor ove lige. Mnogo vremena treba da se uigramo, Roberts je došao pre dva dana.

Treba vremena da se ova dve nova igrača na prirodan način pridruže i priključe timu, da ovi mlađi igrači napreduju i da se grčevito borimo. To je neka naša pozicija sa kojom smo krenuli. Jako sam zadovoljan što je utakmica dobijena. Svi mehanizmi koji nedostaju ovom timu se grade treningom i sve će to doći na svoje mesto", rekao je Vujošević. Partizan - Hemofarm Stada 84:80 (18:12, 18:19, 13:15, 17:13)Partizan: Roberts 12, Sinovec, MacCalebb 16, Kecman 12, Milošević 2, Rašić 8, Božić 6, Marić 20, Rakočević 3, Vesely 2, Đekić 1, Vraneš 2. Hemofarm Stada: Pavković 15, Despotović, Božović 11, Marković 15, Krstović 5, Šutalo 17, Mačvan 4, Katić 9, Borisov, Marjanović 4, Petrović, Stevenson.