Subota, 27.02.2021 (17:00)

05.12.2020 · 20:11

Crno-beli nakon produžetka izgubili u Baru

U 9. kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je u barskoj Topolici imao napad za pobedu ali je nakon promašaja trijumf pripao domaćem Mornaru - 77:76 (15:22, 18:17, 21:12, 16:19, 7:6)

Parni valjak je stao nadomak pobede u Baru! U 9. kolu ABA j.t.d. lige, crno-beli su za pola koša ostali iza domaćeg Mornara, iako su imali poslednji napad za pobedu. Pokušavali su Gordić i Miler-Mekintajer, ali je pobeda posle 45 minuta igre pripala domaćem timu. Crno-beli su dobro započeli susret, i već tokom prve četvrtine su stigli do devet poena prednosti, da bi nakon uvodnih deset minuta igre bilo 15:22. Početkom druge deonice, razlika u korist Partizana je bila dvocifrena a u jednom trenutku je bilo i +12. Do kraja prvog poluvremena, domaćin je uspeo da prepolovi taj zaostatak, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa prednošću crno-belih 33:39.

U nastavku susreta Barani su stigli do preokreta, da bi se posle velike borbe ušlo u neizvesnu završnicu, u kojoj je Parni valjak pri nerešenom rezultatu imao šut za vođstvo nekoliko sekundi pre kraja. Pokušao je Miler-Mekintajer, nakon čega je zapretio i Mornar, ali promene rezultata nije bilo i otišlo se u produžetak. U već opisanoj završnici, crno-beli su ostali bez trijumfa nakon dva promašaja u poslednjim trenucima meča.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih Sašo Filipovski je izjavio:

"Čestitam Mornaru na pobedi. Imali smo dva napada u završnici za pobedu, ali je trebalo da dobijemo utakmicu sa odbranom i skokom, to je bio dogovor. Uglavnom, grešili smo u odbrani i igri jedan na jedan, gde smo dozvolili previše lakih prodora, a sa druge strane i u tim prodorima smo pravili previše faulova, tako da je Mornar šutirao 35 slobodnih bacanja. Tu je bila razlika. Nama ostaje da naporno radimo, da napredujemo iz treninga u trening i da igra postane konzistentna, jer smo imali nekih crnih rupa u organizaciji igre gde je pala koncentracija i disciplina. Nismo uspeli nakon dobrog početka u prvom poluvremenu da odigramo na visokom nivou, a pad je bio u trećoj četvrtini u kojoj smo imali slabu organizaciju napada", rekao je Filipovski.