Nema najavljenih utakmica

13.11.2008 · 00:00

Crno-beli bez pobede u Atini

Partizan nije uspeo da u utakmici 4. kola Evrolige savlada Panionios u Atini. Grčki tim je slavio rezultatom 72 : 67 (19 : 10, 21 : 25, 16 : 12, 16 : 20). Panionios je agresivnijom odbranom uspeo da zaustavi crno-bele u prvoj deonici, kao i u nastavku prvog poluvremena. Atinjani su u drugoj četvrtini vodili sa čak 16 poena razlike 29 : 13, ali su crno-beli uspeli da se vrate u utakmicu šutevima za tri poena, kao i jačom odbranom. Stigli su i do izjednačenja serijom od 16 : 0. Ipak Panionios je otišao na veliki odmor sa prednošću 40 : 35.

Treća deonica je pripala grčkom timu koji je serijom od 11 : 2 stigao do velike prednosti 51 : 37. Crno-beli su se ponovo vratili u meč i trojkom Tripkovića došli na samo koš zaostatka 68 : 66. Ipak, neizvesna završnica je pripala domaćinima. Utakmica je završena rezultatom 72 : 67. “Sticaj okolnosti je bio takav, još pre ove utakmice, da mi nismo uspeli da odigramo bolje večeras, sve je to uticalo na nas, ali to nije trebalo da utiče na ovakav način kako je to bilo veceras. Nisam najzadovoljniji našom predstavom jer je ponovo bilo oscilacija u igri i dosta praznih minuta.

Panionios je zasluženo dobio, s tim što zaista ne mogu da razumem da je poslednji koš, koji je dat i koji može u daljem toku takmičenja da bude bitan, poništen, a dat je toku regularnog vremena i to se vidi i sa snimka. Mi smo na takvu odluku uložili žalbu. Očigledno je da nemamo čvrstinu i karakter da odigramo i protiv protivnika i kada vetar duva u prsa.”.", rekao je nakon meča trener Partizana Duško Vujošević. Partizan: Tepić 19, Milošević, Rašić 12, Tripković 11, Veličković 8, Lasme 8, Aleksić, Vitkovac 5, Božić, Rakočević, Vesely, Vraneš 4. Panionios On Telecoms: Xanthopoullios 5, Cvetković 14, Zoroski 5, Georgallis, Dreliozis, Kalampokis 11, Miles 18, Marionos - Raitsevits 3, Kendall 2, Giannoulis, Nikolić 2, Baxter 12.