14.10.2009 · 00:00

Derbi regionalne lige pripao Ciboni

Prvi koš na otvaranju sezone postigao je Jan Veseli. Nakon toga sledi mini serija gostiju od 5 postignutih poena zaredom. Od samog starta obe ekipe zaigrale su čvrsto u odbrani, što je uslovilo mali broj poena u prvoj četvrtini. Posle rezultatske klackalice tokom prvog perioda, drugu četvrtinu obe ekipe krenule su iz početka (14:14). I u nastavku utakmice igralo se koš za koš, sve do 16. minuta kada Cibona dolazi do prednosti od 6 poena razlike (24:18). Zagrepčani nastavljaju sa dobrom igrom i u poslednjem minutu prvog poluvremena stižu do dvocifrene prednosti (33:22). Finiš prvog poluvremena Partizan je bolje odigrao i nakon zakucavanja Vraneša u poslednjoj sekundi rezultat na semaforu glasio je 25:33. I u nastavku crno-beli nemaju odgovor na čvrstu odbranu Cibone na granica faula, pa gosti opet dolaze do dvocifrene prednosti. Kraj treće četvrtine bio je preslikan kao u predhodnom periodu.

Nekoliko dobrih akcija crno-belih rezurtiralo je smanjenjem zaostatka na minus 5 (38:43). I poslednju četvrtinu bolje otvaraju gosti i opet stižu do dvocifrene prednosti (51:41). Slede dva dobra napada našeg tima i smanjenja zaostatka na minus 6, ali ubrzo Cibona opet stiže do dvocifrene prednosti. Do kraja utakmice Partizan nije smogao snage za veliki preokret, pa je prvi derbi u novom izdanju NLB lige pripao Ciboni. Trener Partizana Duško Vujošević nakon utakmice je rekao:"Postoji nekoliko faktora zbog kojih smo izgubili. Adaptacija po povratku iz Amerike još nije potpuna. Kao posledica se pojavila Marićeva bolest dva dana pre meča, nije mogao ni da gleda treninge. Kecman vuče povredu još od Finiksa.

Pritom, imamo dosta mladih igrača, tim nije kompletiran. Ono što zameram je što tim nije bio u stanju da artikuliše želju u borbenost i agresivnost tokom svih 40 minuta, jer sa ovim kvalitetom možemo samo tako da igramo. Ne kažem da nije bilo želje, već se javila blokada, neki prvi put nastupaju u ulogama da nose tim. Mnogo smo penala promašili, mnogo lopti prodali. Dešavalo se da u bonus uđemo sa tri faula pri šutu. Moramo da radimo na tim nedostacima i da kompletiramo ekipu.Ima i dobrih momenata. Neki mlađi igrači pokazuju talenat, minuti u ovakvoj utakmici između dva prošlogodišnja učesnika finala, jesu dragocenost koju će oni znati da cene.

Zahvaljujem se navijačima što su došli u ovolikom broju. Navijali su za ovu ekipu bez obzira na procenu da utakmica ne može da se dobije. Verujem da ćemo u predstavama koje dolaze igrati drugačije, da ćemo biti u stanju da želju prikažemo kroz trčanje, odbranu i skok." Partizan – Cibona 51:64 (14:14, 11:19, 13:10, 13:21) Partizan: Sinovec 4, Kecman 2, Milošević 1, Rašić, Lučić 1, Mitrović 4, Božić, Marić 5, Rakočević 10, Vesely 12, Đekić 8, Vraneš 4. Cibona: Gordon 12, Bogdanović, Troha, Radošević, Vukušić, Andrić 5, Bagarić 8, Zubčić 1, Princ, Rozić 1, Graves 15, Tomas 22.